Slováci režírovali triumf Lukko Rauma: Pospíšil ústrednou postavou zápasu, skóroval aj Skalický

Kristián PospíšilKristián Pospíšil Zdroj: raumanlukko.fi

HELSINKI – Slovenskí útočníci Kristián Pospíšil a Pavol Skalický režírovali triumf vedúceho tímu fínskej hokejovej ligy Lukko Rauma nad Ilvesom Tampere 4:1. Pospíšil dal dva góly a pridal asistenciu, Skalický prispel jedným gólom.

Pospíšil otvoril skóre stredajšieho domáceho duelu v 15. minúte, hostia v druhej tretine vyrovnali. Rozhodnutie priniesla záverečná dvadsaťminútovka, v ktorej na 2:1 zvýšil v 48. minúte Robin Press. Pospíšil v 56. minúte zaistil domácim dvojgólový náskok a v 58. minúte prihral Skalickému na gól do prázdnej bránky.

Rauma vyhrala štvrtý duel za sebou a vedie súťaž o 12 bodov pred Lahti.

Liiga - výsledky:

Jukurit Mikkeli - Ässät Pori 0:7

JYP Jyväskylä - Sport Vaasa 4:5 pp a sn

Lukko Rauma - Ilves Tampere 4:1 /K. POSPÍŠIL 2+1, P. SKALICKÝ (obaja Rauma) 1+0/

Tappara Tampere - Pelicans Lahti 3:1

Viac o téme: Pavol Skalický Kristián Pospíšil