Ján Volko takmer zopakoval skvelý výkon zo soboty: Slovenský rýchlik opäť medzi najlepšími

Na snímke slovenský atlét Ján VolkoNa snímke slovenský atlét Ján Volko Zdroj: TASR - Martin Baumann

OSTRAVA - Slovenský šprintér Ján Volko zabehol na stredajšom halovom atletickom mítingu v Ostrave čas 6,69 s na 60 metrov v rozbehu i vo finále. Obsadil piatu priečku, zvíťazil Brit Oliver Bromby za 6,65. Volko zaznamenal iba o jednu stotinu sekundy horší čas ako v sobotu na mítingu vo Viedni.

Dvojica Martin Kučera a Šimon Bujna sa neúspešne pokúsila splniť limit na halové majstrovstvá Európy v Toruni na štyristometrovej trati. Kučera skončil štvrtý časom 47,67 s, sedem stotín sekundy za limitom. Bujna bol piaty v B-behu výkonom 47,81 s

Už istá účastníčka halových ME Stanislava Švarková si na trati 60 m prekážok zlepšila maximum v sezóne na 8,20 a skončila štvrtá.  Iveta Putalová zabehla štvorstovku za 54,44 a v B-behu obsadila štvrtú pozíciu. Zuzana Ďurkechová zvíťazila v ženskom trojskoku, v slabšej konkurencii dosiahla výkon 12,62 m. Informácie pochádzajú z oficiálnej stránky Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Viac o téme: Iveta Putalová Martin Kučera Ján Volko Šimon Bujna Stanislava Švarková Zuzana Ďurkechová