Nová britská mutácia ohrozuje Australian Open: Výsledky testov budú známe do 24 hodín

Craig TileyCraig Tiley Zdroj: SITA/AP/Tennis Australia

MELBOURNE - Šéf tenisového Australian Open Craig Tiley je presvedčený, že turnaj sa začne v plánovanom termíne 8. februára. Skupina 500 až 600 hráčov, funkcionárov a členov podporných tímov musela ísť v stredu do karantény. Jeden zo zamestnancov hotela Grand Hyatt v Melbourne mal totiž pozitívny test na britskú mutáciu koronavírusu.

Na prípravných turnajoch pred Australian Open i na ATP Cupe zrušili kompletný štvrtkový program. Žreb úvodného podujatia veľkej štvorky presunuli na piatok. Podľa Tileyho nehrozí zrušenie turnaja a v pondelok by mala úvodnými zápasmi odštartovať hlavná súťaž. "Som absolútne presvedčený o tom, že Australian Open sa uskutoční podľa plánu. V piatok budú pokračovať prípravné turnaje. Čakajú nás ešte viac ako tri týždne tenisových zápolení," citovala agentúra AFP slová Tileyho, ktoré odzneli na tlačovej konferencii.

Hráči, funkcionári a členovia realizačných tímov, ktorí bývali v tom istom hoteli ako nakazený zamestnanec, sa vo štvrtok podrobili testom. Podľa ministra zdravotníctva štátu Victoria Martina Foleyho existuje iba malé riziko, že sa mohli nakaziť. "Neponechávame však nič na náhodu a pretestujeme každého, kto mohol prísť s infikovanou osobou do úzkeho kontaktu. Zriadili sme dostatočný počet odberných miest na to, aby všetko prebehlo rýchlo a aby výsledky testov boli známe do 24 hodín," zdôraznil Foley.

Medzi hráčmi, ktorí museli ísť do izolácie, sú údajne aj Grék Stefanos Tsitsipas a Švajčiar Stan Wawrinka - šampión z Melbourne z roku 2014. Grand Hyatt je jeden z hotelov, kde účastníci turnaja museli absolvovať povinnú štrnásťdňovú karanténu po príchode do Austrálie. Predseda vlády štátu Victoria Daniel Andrews vyhlásil, že do styku s nakazenou osobou mohlo medzi 29. januárom a 2. februárom prísť 500 až 600 ľudí.

Viac o téme: Craig Tiley
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Tennis Australia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články