Kloppovci sa na šláger Ligy majstrov nedostanú: Polícia nepovolí Liverpoolu vstup do krajiny!

Jürgen KloppJürgen Klopp Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIPSKO - Nemecká polícia neumožní anglickému futbalovému klubu FC Liverpool vstup do krajiny na prvý zápas osemfinále Ligy majstrov na ihrisku RB Lipsko, ktorý je na programe 16. februára. Dôvod sú opatrenia proti pandémii koronavírusu, vo štvrtok o tom informovalo nemecké ministerstvo vnútra.

Rozhodnutie padlo po tom, ako Lipsko oficiálne požiadalo úrady o udelenie výnimky, ktorá by umožnila Liverpoolu vstup do krajiny. Nemecko totiž v sobotu uzavrelo hranice pre cestujúcich z najzasiahnutejších krajín novými mutáciami koronavírusu vrátane Veľkej Británie. Opatrenie platí do 17. februára.

Ministerstvo vnútra upozornilo, že hoci existujú výnimky, profesionálnych športovcov sa netýkajú. Podľa reglementu musí Lipsko informovať Európsku futbalovú úniu (UEFA) o uskutočniteľnosti stretnutia na domácej pôde do pondelka hracieho týždňa. Ak nebude možné odohrať duel v Lipsku, do úvahy prichádza neutrálne prostredie alebo sa prvý zápas odohrá v Liverpoole a odveta 10. marca v Nemecku. V prípade, že sa nepodarí nájsť riešenie, Lipsko prehrá kontumačne 0:3.

Účastníci osemfinále musia odohrať oba zápasy do 2. apríla. UEFA predĺžila hraničný termín v dôsledku opatrení proti šíreniu nových mutácií koronavírusu. Informovala o tom agentúra DPA.

Viac o téme: Liverpool FC RB Lipsko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Jon Super
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články