Žreb priradil slovenským tenistom týchto súperov: Najväčšia výzva čaká na Viktóriu Kužmovú

Slovenská tenistka Viktória Kužmová Slovenská tenistka Viktória Kužmová Zdroj: TASR/Martin Baumann

MELBOURNE - Slovenská tenistka Viktória Kužmová nastúpi v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne proti siedmej nasadenej Bieloruske Arine Sobolenkovej. Annu Karolínu Schmiedlovú čaká japonská kvalifikantka Majo Hibiová, Norbert Gombos sa stretne s domácim Austrálčanom Alexom Boltom a Andrej Martin si zmeria sily s Brazílčanom Thiagom Monteirom. Rozhodol o tom piatkový žreb.

Kužmová má zatiaľ so Sobolenkovou vyrovnanú bilanciu 1:1. V apríli 2018 ju zdolala v troch setoch v baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie na harde v Minsku. V roku 2017 na turnaji ITF na tráve v Manchestri jej podľahla v dvoch setoch. Schmiedlová síce prehrala vo finále kvalifikácie Australian Open, ktoré sa hralo v Dubaji, s Maďarkou Timeou Babosovou. Po odhlásení viacerých hráčok sa však napokon z pozície náhradníčky dostala do hlavnej súťaže.

Gombos má zatiaľ s Boltom nepriaznivú bilanciu 0:2. V júni 2014 v kvalifikácii Wimbledonu i v roku 2017 na challengeri v Ilkley s ním prehral v dvoch setoch, oba zápasy sa hrali na tráve. Bolt sa dostal do hlavnej súťaže v Melbourne Parku vďaka voľnej karte. Martin prehral s Monteirom v roku 2019 na antukovom turnaji v čílskom Santiago.

Viac o téme: Anna Karolína Schmiedlová Andrej Martin Viktória Kužmová Norbert Gombos Arina Sobolenková Thiago Monteira Alex Bolt Majo Hibiová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Martin Baumann
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články