VIDEO Tampa Bay s Černákom zvíťazila po štvrtý raz za sebou: Bostonu stačilo na obrat 27 sekúnd

Brankár Tampy Bay Andrej Vasilevskij v súboji za bránkou s Fransom NielsenomBrankár Tampy Bay Andrej Vasilevskij v súboji za bránkou s Fransom Nielsenom Zdroj: SITA/AP/Steve Nesius

NEW YORK - Hokejisti Tampy Bay dosiahli štvrté víťazstvo za sebou. V noci na sobotu zdolali v NHL na svojom ľade Detroit 3:1 a sú na čele Centrálnej divízie. Dvoma gólmi sa blysol Barclay Goodrow, pre ktorého to boli prvé zásahy v tejto sezóne. Slovenský obranca Erik Černák odohral v domácom drese 20:11 minúty, sedemkrát vystrelil na bránku súpera, mal sedem hitov a plusový bod.

Černák bol aj aktérom situácie v tretej tretine, keď zozadu tvrdo narazil na mantinel centra domácich Sama Gagnera, ktorý zápas nedohral. Bol to však čistý súboj a arbitri slovenského obrancu nevylúčili. "Tampa celkovo v tretej tretine pritvrdila, ale dovtedy sme im v tejto činnosti boli zdatný súper. Musíme sa pozerať dopredu a nájsť recept, ako začať vyhrávať," povedal pre nhl.com tréner Detroitu Jeff Blashill.

Hráči Bostonu vyhrali vo Philadelphii 2:1 a naplno bodovali po tretí raz v sérii. V bránke Bruins dostal pred Jaroslavom Halákom prednosť Fín Tuukka Rask a predviedol 23 zákrokov. Skóre otvoril až v úvode tretej tretiny domáci James Van Riemsdyk, ale hostia otočili vývoj duelu v 53. minúte v priebehu 27 sekúnd, keď sa presadili Brad Marchand a Sean Kuraly.

"Nehrali sme svoje maximum, ale našťastie sme našli recept ako tento zápas vyhrať," uviedol tréner Bostonu Bruce Cassidy. Jeho zverenec Patrice Bergeron odohral za Bruins 1100. zápas, v historickej tabuľke sa zaradil za Raya Bourqua (1518) a Johnna Bucyka (1436).

Aleksander Barkov a Carter Verhaeghe sa gólom a asistenciou postarali o triumf Floridy nad Nashvilleom. Domáci brankár Chris Driedger mal 24 úspešných zákrokov. "Panterom" sa darí, v Centrálnej divízii strácajú na Tampu len bod a majú zápas k dobru.

Dramatický bol súboj v Anaheime, domáci podľahli "žralokom" so San Jose 4:5 po nájazdoch. Gól a asistenciu zaznamenali za hostí Evander Kane a Brent Burns. Ich spoluhráč Patrick Marleau odohral svoj 1732. zápas v profilige, zaradil sa pred Rona Francisa na štvrté miesto historickej štatistike. Tretí Jaromír Jágr odohral o jeden zápas viac.

K triumfu Vegas nad LA Kings 5:2 priviedol domácich ich tréner Peter DeBoer, ktorý predtým absolvoval desaťdňovú karanténu. Jeho tímu odložili pre Covid protokol tri predchádzajúce zápasy. "Keď zamyslíte nad tým, čo hráči prežili, že sa nemohli pripravovať, tak toto víťazstvo je impozantné. Patrí im veľké uznanie," konštatoval DeBoer.

NHL - výsledky:
FLORIDA PANTHERS – NASHVILLE PREDATORS 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Góly: 26. Barkov (Verhaeghe, Tippett), 36. Verhaeghe (Barkov, Weegar) – 5. Sissons (Josi, Ellis). Brankári: Driedger - Rinne, strely na bránku: 36:25, bez divákov.

PHILADELPHIA FLYERS – BOSTON BRUINS 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Góly: 41. van Riemsdyk (Gustafsson, Giroux) – 53. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 53. Kuraly (Bjork, Krejčí). Brankári: Elliott - Rask, strely na bránku: 24:23, bez divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING – DETROIT RED WINGS 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 14. Maroon, 38. Goodrow (Rutta, Point), 60. Goodrow (Coleman, McDonagh) – 10. Namestnikov (Zadina, Merrill). Brankári: Vaslievskij - Greiss, strely na bránku: 32:28, bez divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS – LOS ANGELES KINGS 5:2 (3:0, 2:0, 0:2)
Góly: 1. Hague (Pacioretty, Stone), 10. Stone (Pacioretty, Theodore), 11. Marchessault (Karlsson, Hague), 22. Karlsson (Marchessault, Hague), 28. Glass (Karlsson, Pacioretty) – 48. Wagner (Brown), 54. Brown (Kopitar, Kempe). Brankári: Fleury - Quick (22. Petersen), strely na bránku:, bez divákov.

ANAHEIM DUCKS – SAN JOSE SHARKS 4:5 pp a sn (0:1, 3:0, 1:3 - 0:0, 0:1)
Góly: 31. Henrique (Grant, Terry), 34. Terry (Fowler, Grant), 39. Comtois (Rakell), 52. Comtois (Rowney, Lindholm) – 13. Nieto (Sörensen, Chmelevski), 41. Couture (Kane, Burns), 43. Kane, 49. Burns (Donato), rozh. nájazd Donato. Brankári: Gibson - Jones, strely na bránku: 37:30, bez divákov.

Viac o téme: Jaroslav Halák Boston Bruins Tampa Bay Lightning Erik Černák Barclay Goodrow