Parádna forma našich tenistov: Kužmová mala na dosah titul! Poláškovci prehrali až v semifinále

Slovenská tenistka Viktória Kužmová (vľavo) s Ruskou Annou Kalinskou počas finále štvorhry WTASlovenská tenistka Viktória Kužmová (vľavo) s Ruskou Annou Kalinskou počas finále štvorhry WTA Zdroj: TASR/AP/Hamish Blair

MELBOURNE - Slovenská tenistka Viktória Kužmová s Ruskou Annou Kalinskou prehrali vo finále štvorhry WTA Yarra Valley Classic v austrálskom Melbourne. V poslednom zápase podľahli tretiemu nasadenému páru Šuko Aojamaová, Ena Šibaharaová z Japonska 3:6, 4:6.

Dvadsaťdvaročná Kužmová sa posunula v rebríčku štvorhry WTA na 29. miesto a vyrovnala svoje deblové osobné maximum. Turnaj bol pre ňu generálkou na úvodný grandslam sezóny Australian Open. "Do Austrálie sme prišli po mesačnej pauze zavinenej zranením. Viki mala únavovú zlomeninu rebra, nemohla trénovať ani robiť kondičku. Bolo to náročné obdobie najmä na psychiku, pretože sme vedeli, že sa blíži grandslamový turnaj," povedala pre oficiálny web Slovenského tenisového zväzu stz.sk Kužmovej tréner Tomáš Hrunčák.

Slovenská jednotka si vo štvorhre napravila chuť po nevydarenom účinkovaní v dvojhre, kde skončila už v 1. kole. "Na prvý zápas vo dvojhre nastúpila proti domácej Gavrilovovej. Tá je v súčasnosti síce až v piatej stovke rebríčka WTA, no je to bývalá svetová dvadsiatka. Viki jej hladko podľahla, čo sa, žiaľ, vzhľadom k situácii dalo očakávať," uviedol Hrunčák.

Jeho zverenka sa v uplynulej dobe v singli trápi, ale vo štvorhre má vynikajúcu formu: "Na moje potešenie hrala veľmi dobre, s Ruskou Kalinskou im to na kurte fungovalo. Viki pomohlo, že nebola na kurte sama a mohla sa oprieť aj o spoluhráčku. Zápas vyhrali v supertajbrejku, čo im dodalo sebavedomie. V druhom kole hrala Viki najlepší deblový zápas, čo som ju za rok a pol videl hrať. V tenise je to totiž o psychike - buď si veríte alebo nie. V singli ťahá sériu prehier a neverí si vôbec. No príde štvorhra a hrá ako vymenená."

Slovenská tenistka Viktória Kužmová Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Hamish Blair

Kužmová s Kalinskou predviedli v sobotu skvelý obrat v semifinále, keď proti čínskemu páru Jing-Jing Tuan, Saj-saj Čeng prehrali prvý set 0:6 a v supertajbreku prehrávali 1:5, napokon sa tešili z triumfu 0:6, 6:2, 10:5. Finále, ktoré bolo na programe už o dve hodiny neskôr im však vôbec nevyšlo.

"V semifinále sa babám podaril veľký obrat. Prvý set prehrali 0:6, no v druhom sa oklepali a v supertajbrejku išli z 1:5 na 10:5. Hneď po zápase nám oznámili, že o dve hodiny je na programe finále. V ňom, paradoxne, zahrali najhoršie z celého týždňa, no tak to v tenise niekedy býva. Finále na turnaji WTA 500 je však výborné, veľmi sa z toho tešíme. Už len tú deblovú pohodu preniesť aj do singla! Na Australian Open má, bohužiaľ, veľmi ťažký žreb - nasadenú sedmičku Arynu Sobolenkovú z Bieloruska - ale na takýchto turnajoch si už nevyberiete. Dôležité je, aby bola Viki už 100% zdravá a verím, že výsledky skôr či neskôr prídu," zhodnotil záver turnaja Hrunčák.

štvorhra - finále:
Šuko Aojamaová, Ena Šibaharaová - Viktória KUŽMOVÁ, Anna Kalinská (SR/Rus.) 6:3, 6:4

Poláškovci prehrali až v semifinále

Slovenský tenista Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom nepostúpili do finále štvorhry na turnaji ATP Great Ocean Road Open v austrálskom Melbourne. V sobotnom semifinále podľahli ako tretí nasadení britsko-brazílskemu páru Jamie Murray, Bruno Soares 2:6, 6:7 (0).

štvorhra - semifinále
Jamie Murray, Bruno Soares (V. Brit/Braz.-2) - Ivan Dodig Filip POLÁŠEK (Chor./SR-3) 6:2, 7:6 (0)

Viac o téme: Filip Polášek Viktória Kužmová Anna Kalinská Ivan Dodig
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Hamish Blair
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články