VIDEO United prišli o víťazstvo s Evertonom v posledných sekundách, Arsenal prehral s Aston Villou

Edinson Cavani a Abdoulaye Doucoure v súboji Edinson Cavani a Abdoulaye Doucoure v súboji Zdroj: SITA/AP/Martin Rickett

LONDÝN - Futbalisti Manchestru United remizovali v sobotnom stretnutí 23. kola Premier League s Evertonom 3:3. Zverenci Oleho Gunnara Solskjaera prišli o plný bodový zisk v šiestej minúte nadstaveného času po góle Dominica Calverta-Lewina. United znížili stratu na mestského rivala Manchester City na dva body, líder súťaže však odohral o dva zápasy menej.

Aston Villa zdolala v domácom súboji hráčov Arsenalu Londýn 1:0. O jediný gól stretnutia sa postaral už v druhej minúte Ollie Watkins. Rýchly gól padol po zaváhaní obrancu Londýnčanov Soaresa, keď poslal slabú prihrávku na spoluhráča. K lopte sa dostal Traoré, poslal spätnú prihrávku na Watkinsa a lopta po jeho strele napokon skončila v sieti. Zverenci trénera Mikela Artetu tak ukončili úspešnú šnúru siedmich zápasov, v ktorých dokázali bodovať.

Aston Villa oslavuje gól Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Cath Ivill

Cenné body v prípadnom boji o záchranu si pripísal Newcastle, ktorý zdolal Southampton 3:2. Už po štvrťhodine hry strelil gól debutant v drese United Joseph Willock. O desať minút neskôr potešil trénera Steva Brucea Miguel Almiron a paraguajský stredopoliar stihol ešte do polčasu zvýšiť na 3:1. Krátko po príchode z kabín poslal loptu do šibenice James Ward-Prowse a znížil opäť na rozdiel jediného gólu. Od 50. minúte hral Newcastle v St. James Parku v oslabení, pretože po druhej žltej karte videl červenú Ír Jeff Hendrick.

V 77. minúte sa navyše zranil švajčiarsky obranca Fabian Schär a keďže United už mali vyčerpané striedania, duel dohrávali s deviatimi hráčmi v poli. Výsledok 3:2 však napriek niekoľkým horúcim momentom Newcastle dokázal ubrániť. Slovenský brankár v službách domácich Martin Dúbravka bol na lavičke náhradníkov.

sumáre - 23. kolo:

Manchester United - FC Everton 3:3 (2:0)
Góly: 24. Pogba, 45. Fernandes, 70. McTominay - 49. Doucoure, 52. Rodriguez, 90.+6 Calvert-Lewin

FC Fulham – West Ham United 0:0
ČK: 90.+7 Souček (West Ham)
/M. Rodák (Fulham) bol na lavičke náhradníkov/

Aston Villa - Arsenal Londýn 1:0 (1:0)
Gól: 2. Watkins

FC Burnley – Brighton & Hove Albion 1:1 (0:1)
Góly: 53. Gudmundsson – 36. Webster

Newcastle United – FC Southampton 3:2 (3:1)
Góly: 26. a 45.+4 Almiron, 16. Willock – 30. Minamino, 48. Ward-Prowse, ČK: 50. Hendrick (Newcastle)