Bayern musel riešiť nepríjemnosti pred odletom na MS klubov: Bol to podraz, penil Rummenigge

Robert LewandowskiRobert Lewandowski Zdroj: SITA/AP - Matthias Schrader

BERLÍN - Odchod futbalistov Bayernu Mníchov do dejiska MS klubov v katarskej Dauhe skomplikovali problémy pri odlete z Berlína. Pôvodný odchod hodinu pred polnocou sa posunul o viac ako sedem hodín.

Bayern v piatok odohral duel na pôde Herthy Berlín (1:0) a po zápase sa mal presunúť do Kataru. Lietadlo však nedostalo povolenie na odlet. "Namiesto plánovaného odletu o 23.00 sa posunul čas pred siedmu ráno," citovala agentúra DPA stanovisko klubu.

"Bol to podraz zo strany zodpovedných miest. Ani nevedia, čo vlastne nášmu klubu spôsobili," povedal pre internetový portál sport1.de predseda predstavenstva Bayernu Karl-Heinz Rummenigge. Do pol druhej čakali Bavori na dráhe neúspešne na povolenie a následne sa vrátili do terminálu. Noc strávili na letisku a do Dauhy odleteli s medzipristátím v Mníchove, kde sa menila posádka, až ráno.

Karl-Heinz Rummenigge Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP

Podľa pravidiel nočnej leteckej dopravy muselo lietadlo odštartovať z letiska najneskôr minútu pred polnocou. Na novom berlínskom letisku Williho Brandta, ktoré otvorili v októbri 2020, totiž zatiaľ nie sú povolené štarty v noci. Bayern začne na MS klubov FIFA v pondelok, keď sa v semifinále stretne s egyptským tímom Al Ahly.

Viac o téme: Bayern Mníchov Karl-Heinz Rummenigge MS klubov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Matthias Schrader
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články