Guľova Plzeň v českej lige s ďalšou prehrou: Viktoria doma nestačila na Liberec

Slovenský tréner futbalistov českého klubu Viktoria Plzeň Adrián GuľaSlovenský tréner futbalistov českého klubu Viktoria Plzeň Adrián Guľa Zdroj: Profimedia

PRAHA - Česká futbalová liga mala v sobotu na programe zápasy 18. kola. Bohemians 1905 zdolal Zbrojovku Brno 2:1, keď o výsledku zápasu sa rozhodlo už v 1. polčase.

Po štyroch zápasoch sa z víťazstva tešila Karviná, ktorá vyhrala nad poslednou Opavou 3:1. Hostia sa síce ujali v 51. minúte vedenia zásluhou Aleša Nešického, ale domáci vďaka gólom Papadopulosa, Tavaresa a Qoseho otočili vývoj zápasu.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu zvíťazil Slovan Liberec na ihrisku Viktorie Plzeň 2:0.

sumáre - 18. kolo:
Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 0:2 (0:0)
Góly: 52. Rondič, 90.+3 Pešek. ČK: 42. Kaša (Plzeň)
/M. Koscelník hral celý zápas a dostal ŽK, M. Faško (obaja Liberec) bol na lavičke náhradníkov/

Bohemians 1905 - Brno 2:1 (2:1)
Góly: 10. Necid, 41. Květ - 26. Rusek
/P. Le Giang odchytal celý zápas - D. Bariš hral celý zápas, P. Štepanovský hral do 76. min/

MFK Karviná - Slezský FC Opava 3:1 (0:0)
Góly: 60. Papadopulos, 70. Tavares, 82. Qose (z 11 m) - 51. Nešický
/Ch. Herc hral celý zápas, L. Čmelík hral do 55. min, R. Mikuš nastúpil v 55. min - R. Dedič hral celý zápas a dostal ŽK, K. Mondek hral do 84. min, T. Digaňa bol na lavičke náhradníkov/

Viac o téme: Slovan Liberec FC Viktoria Plzeň Bohemians 1905