VIDEO Liverpool schytal výprask v šlágri s Manchestrom City, Kane vrátil Tottenham na víťaznú vlnu

Frustrovaný Mohamed Salah a hráči LiverpooluFrustrovaný Mohamed Salah a hráči Liverpoolu Zdroj: SITA/AP - Jon Super

LONDÝN - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v nedeľnom šlágri 23. kola anglickej Premier League na ihrisku obhajcu titulu FC Liverpool 4:1.

Prvé šance v stretnutí mali domáci, ale Sadio Mané a ani Roberto Firmino ich nepremenili. V 37. minúte po faule na Raheema Sterlinga kopali hostia pokutový kop, ale Ilkay Gündogan prekopol bránu. Hostia o triumfe rozhodli po prestávke. Gündogan v 49. minúte presne zakončil rýchly protiútok, ale v 63. Mohamed Salah z penalty vyrovnal. Potom však Gündogan opäť vrátil hosťom vedenie a triumf Citizens neskôr potvrdili Sterling a Phil Foden. Zverenci Pepa Guardiolu si ziskom troch bodov upevnili prvé miesto v neúplnej tabuľke, na čele majú 50 bodov. Druhý Manchester United má 45 bodov a o jeden zápas viac.

Ilkay Gundogan dáva gól Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Jon Super

V domácom súboji uspel Tottenham, keď West Bromwich Albion zdolal 2:0. Zverenci Joseho Mourinha bodovali naplno po troch uplynulých prehrách. "Kohúti" rozhodli o svojom triumfe v druhom polčase. Najskôr sa v 54. minúte presadil v pokutovom území Harry Kane a štyri minúty po ňom zakončil rýchly protiútok domácich Son Heung-min.

V ďalšom zápase sa medzi Wolverhamptonom a Leicestrom zrodila bezgólová remíza.

Sheffield United - Chelsea Londýn 1:2 (0:1)
Góly: 54. Rüdiger (vlastný) - 43. Mount, 58. Jorginho (z 11 m)

FC Liverpool – Manchester City 1:4 (0:0)
Góly: 63. Salah (z 11 m) – 49. a 73. Gündogan, 77. Sterling, 83. Foden

Wolverhampton Wanderers - Leicester City 0:0

Tottenham Hotspur – West Bromwich Albion 2:0 (0:0)
Góly: 54. Kane, 58. Son

Viac o téme: Jose Mourinho Tottenham Hotspur West Bromwich Albion Harry Kane