Sparta pri Vrbovej premiére predviedla parádny obrat, Lalkovič so žltou kartou

Pavel VrbaPavel Vrba Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Vedúci tím českej najvyššej futbalovej súťaže Slavia Praha ukončil osemzápasovú víťaznú šnúru, v nedeľu iba remizoval v zápase 18. kola 3:3 na pôde Příbramu. Vyrovnávajúci gól dostal v šiestej minúte nadstaveného času druhého polčasu od Radeka Voltra. Slovenský útočník Milan Lalkovič hral za domácich do 68. minúty.

Sparta Praha dokázala vymazať dvojgólovú stratu na ihrisku Olomouca a vyhrať 3:2. V tretej minúte nadstavenia o tom rozhodol David Karlsson, ktorý druhýkrát v zápase premenil pokutový kop. Za domácich odohral celý duel Lukáš Greššák, za hostí Dávid Hancko. Sparta, na lavičke ktorej absolvoval vydarenú premiéru nový kormidelník Pavel Vrba, je v tabuľke druhá o desať bodov za Slaviou.

Teplice prehrali s Pardubicami 0:1. Duel Jablonec - Slovácko odložili pre nespôsobilý terén.

Sigma Olomouc - Sparta Praha 2:3 (1:0)
Góly: 9. Daněk, 48. Gonzales - 67. a 90.+3. Karlsson (oba z 11 m), 57. L. Krejčí st.
/L. Greššák odohral celý duel a v 90.+2. min uvidel žltú kartu, M. Macík sedel na lavičke - D. Hancko odohral celý duel/

1. FK Příbram - Slavia Praha 3:3 (2:1)
Góly: 21. Zima (vlastný), 45.+2. Kúdela (vlastný), 90+6. Voltr - 24. Olayinka, 55. Sima, 81. Kúdela.