Na MS klubov v Dauhe sa písala história: Mexický klub zariadil prvé finále pre CONCACAF

Futbalisti Tigres UANL Monterrey oslavujú historický postup do finále MS klubovFutbalisti Tigres UANL Monterrey oslavujú historický postup do finále MS klubov Zdroj: SITA/AP - Hussein Sayed

DAUHA - Futbalisti mexického tímu Tigres UANL zdolali v nedeľňajšom prvom semifinále MS klubov v Dauhe brazílsky Palmeiras 1:0. Vôbec premiérovo sa tak vo finále tejto súťaže predstaví tím zo zóny Severnej a Strednej Ameriky (CONCACAF). Rozhodujúci gól dal z pokutového kopu francúzsky útočník André-Pierre Gignac v 54. minúte. Druhý finalista vzíde zo súboja Al-Ahly Káhira - Bayern Mníchov, ktorý sa hrá v pondelok.

Palmeiras si účasť na turnaji vybojoval zásluhou triumfu v Cope Libertadores iba pred týždňom, no napriek tomu bol v zápase favoritom. Aktivitou však od úvodu sršal mexický klub. Skóre mohol otvoriť v 5. minúte paraguajský útočník v jeho službách Carlos Gonzalez Espinola, no brankár Weverton sa zaskvel skvelým zákrokom. Kľúčovou postavou duelu bol už 35-ročný Francúz Gignac. Nielenže dirigoval hru svojich spoluhráčov, no do prestávky mal aj sám dve sľubné šance, Weverton svoj tím podržal.

Po prestávke však už nedokázal zneškodniť Gignacov pokutový kop a mexický klub zaslúžene viedol. Palmeiras sa snažil vyrovnať, no vyloženú príležitosť si vypracovať nedokázal.

Futbalisti katarského tímu Al-Duhail vybojovali na domácom podujatí konečné piate miesto. Zdolali mužstvo z Kórejskej republiky Ulsan Hyundai 3:1.