Fanúšikovia monopostu Mercedes majú dôvod na radosť: Lewis Hamilton predĺžil zmluvu

Lewis Hamilton s trofejou pre Majstra sveta
Lewis Hamilton s trofejou pre Majstra sveta

BRACKLEY - Sedemnásobný majster sveta v F1 Lewis Hamilton predĺžil zmluvu s Mercedesom o jeden rok. Popredný tím motoristického seriálu o tom informoval v pondelok.

Pôvodný kontrakt Britovi vypršal na konci roka 2020, nemecký tím už dávnejšie avizoval veľký záujem o jeho predĺženie. Tridsaťšesťročný Hamilton pôsobí v Mercedese od roku 2013 a získal s ním šesť zo svojich siedmich titulov.

"The Mercedes-AMG Petronas F1 Team s potešením oznamuje, že spolupráca medzi úradujúcim majstrom sveta a úradujúcim víťazom Pohára konštruktérov bude spoločne pokračovať aj v roku 2021," citovala z oficiálneho komuniké tímu agentúra AFP.

Tridsaťšesťročný Hamilton pôsobí v Mercedese od roku 2013 a získal s ním šesť zo svojich siedmich titulov. "Spoločne sme dokázali neuveriteľné veci. Stále sa však chceme zlepšovať a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu," uviedol Hamilton podľa BBC.

Popri športových úspechov ho teší vzájomná spolupráca aj v charitatívnej oblasti. Podľa Hamiltona mu Mercedes poskytuje veľkú podporu: "Som veľmi hrdý, že sme tento rok rozbehli fond na podporu rozmanitosti a inklúzie v športe."


Tagy: Lewis Hamilton F1

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Ozan Kose

DISKUSIA