VIDEO Bratislavu Capitals tlačí do play-off aj Leon Draisatl: Hviezda NHL posiela odkaz

Peter Draisaitl a Dušan Pašek
Peter Draisaitl a Dušan Pašek

BRATISLAVA - Hokejistov iClinic Bratislava Capitals čaká po skončení základnej časti ICE Hockey League (IHL) boj o postup play-off. Zverenci trénera Petra Draisaitla skončili po prvej časti sezóny na 7. mieste, teraz ich čaká nadstavbová časť.

V nej budú bojovať v skupine zdolaných spolu s Villachom, Dornbirnom, Grazom, Innsbruckom a Steinbachom. Pätica Bolzano, Klagenfurt, Fehervár, Viedeň Capitals a Salzburg majú účasť vo vyraďovačke už istú, teraz budú bojovať o čo najlepšie postavenie pred play-off.

Capitals sa musia umiestniť v nadstavbovej časti súťaže do 3. miesta. "Siedme miesto v základnej časti považujeme za veľmi dobrý výsledok. Sme v tejto rýchlej a kvalitnej súťaži nováčik, stále sa učíme a naberáme skúsenosti, zároveň sme dali príležitosť mladým Slovákom. Pevne verím, že sa nám podarí na tento výsledok nadviazať a postúpime aj do play-off," povedal generálny riaditeľ klubu Dušan Pašek.

O postupe do play-off ako hlavnom cieli hovorí aj tréner tímu Peter Draisaitl: "Tešíme sa zo siedmeho miesta a z faktu, že sme sa v tabuľke dostali pred štyri kvalitné tímy. Teraz sme pripravení sa pobiť o náš hlavný cieľ, ktorým je postup do vyraďovacej časti súťaže."

Tímu zaželal na diaľku úspech v ďalších bojoch aj syn trénera a v uplynulej sezóne najproduktívnejší hráč NHL Leon Draisaitl z Edmontonu Oilers. Povzbudivé slová držiteľa Hartovej trofeje pre najužitočnejšieho hráča v uplynulej sezóne zverejnil klub vo videu na sociálnej sieti. "Nech sa darí môjmu otcovi a celému tímu," odkázal Draisaitl.

V nadstavbe čaká Bratislavčanov desať zápasov, hrať budú s každým súperom doma aj vonku. Tímy získali bonusové body za umiestnenie v základnej časti, ktoré sú rozdelené nasledovne:  Dornbirn Bulldogs - 8 bodov, iClinic Bratislava Capitals - 6, Moser Medical Graz99ers 4, HC TIWAG Innsbruck Die Haie - 2, EC GRAND Immo Villach - 1, Steinbach Black Wings 1992 - 0. Najbližšie sa iClinic predstavia 12. februára doma proti Villachu.


Tagy: Dušan Pašek Peter Draisaitl Bratislava Capitals IHL

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Jakub Kotian; Video: facebook - Bratislava Capitals

DISKUSIA