Celý turnaj je na nič, všetko je to o peniazoch! Rozčúlený Paire kritizuje organizátorov Australian Open

Francúzsky tenista Benoit PaireFrancúzsky tenista Benoit Paire Zdroj: SITA/AP Photo/Hamish Blair

MELBOURNE - Francúzsky tenista Benoit Paire po vyradení v prvom kole Australian Open skritizoval usporiadateľa úvodného grandslamu sezóny. Podľa neho bolo hanebné, že zatiaľ čo on musel byť kvôli koronavírusu spolu s ďalšími účastníkmi v Melbourne v prísnej karanténe na hotelovej izbe, iní mohli v Adelaide bez problémov trénovať.

Paire v prvom kole nestačil na Jegora Gerasimova, ktorému podľahol 2: 6, 6:2, 6:7 a 5:7. Dvadsiaty deviaty hráč svetového rebríčka bol však presvedčený, že zápas by dopadol inak, keby mohol rovnako ako prvý hráč rebríčka Novak Djokovič a ďalšie hviezdy v Adelaide stráviť denne päť hodín na kurte.

"Myslím, že celý tento turnaj je k ničomu a to, čo sa stalo, bola hanba," citovala agentúra Reuters Paireho, ktorý bol jedným zo 72 účastníkov v prísnej karanténe kvôli nakazeným spolucestujúcim v lietadle. "V lietadle do Adelaide bol tiež pozitívny test na koronavírus, ale tam mali čas urobiť aj krvné testy, zatiaľ čo nás poslali do karantény," dodal.

Francúzsky tenista Benoit Paire Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP Photo/Hamish Blair

"Pre všetkých by mali platiť rovnaké pravidlá. Nerozumiem tomu, prečo to tak nie je. Keby som mal o jeden alebo dva tréningy viac, mohol som dnes vyhrať," dodal tridsaťjedenročný Francúz.

Všetko je len o peniazoch

Pozastavil sa aj nad tým, prečo sa uprostred pandémie Australian Open vôbec hrá. "Je to len o peniazoch. Keby to zrušili, mali by obrovskú stratu," uviedol. "Preto tu je tiež väčšina hráčov, aby aspoň niečo zarobili. Ja tiež hrám pre peniaze, ale keď sa situácia nezlepšuje, musíte urobiť toľko ústupkov a je okolo toho toľko komplikácií, tak sa dostanete do bodu, keď už ani to nedáva zmysel," vyhlásil.

Celý turnaj je na Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Hamish Blair

Viac o téme: Australian Open Beniot Paire
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP Photo/Hamish Blair
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články