Maďarsko zachraňuje zápasy Ligy majstrov: V Budapešti našli útočisko ďalšie dva tímy

Radosť hráčov Manchestru CityRadosť hráčov Manchestru City Zdroj: SITA/AP/Laurence Griffiths

BUDAPEŠŤ - Prvý zápas osemfinále futbalovej Ligy majstrov medzi Borussiou Mönchengladbach a Manchestrom City sa bude hrať 24. februára na neutrálnej pôde v Budapešti. V pondelok o tom informovala Európska futbalová únia (UEFA). Odveta je na programe 16. marca v Manchestri.

Arénu Ferenca Puskása v Budapešti ako dejisko už predtým UEFA potvrdila aj v ďalšom osemfinálovom dueli medzi RB Lipsko a FC Liverpool (16. februára). Nemecko totiž pre pandemickú situáciu uzavrelo svoje hranice pre takmer všetkých cestujúcich z vysoko rizikových krajín, vrátane Veľkej Británie a nemecké kluby nedostali od úradov výnimku, aby ich súperi mohli pricestovať. Informovala agentúra AP.

Meniť sa bude dalšie dejisko

Duel futbalovej Ligy majstrov medzi Atléticom Madrid a londýnskou Chelsea sa možno nebude hrať v metropole Španielska. Dôvodom je, že španielske úrady obmedzili pre pandémiu koronavírusu cestovanie z Veľkej Británie.

Úvodný súboj osemfinálového dvojzápasu je na programe 23. februára. Kluboví funkcionári teraz spolu s UEFA zvažujú rôzne možnosti, podľa portálu goal.com prichádzajú ako alternatívne dejiská zápasu do úvahy štadióny vo Varšave alebo v Bukurešti.

Viac o téme: Manchester City Borussia Mönchengladbach
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Laurence Griffiths
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články