VIDEO Suárezove dva góly nestačili: Atlético prišlo o tri body v posledných minútach zápasu

Luis Suarez oslavuje gól do siete Celty VigoLuis Suarez oslavuje gól do siete Celty Vigo Zdroj: SITA/AP Photo/Jose Breton

MADRID - Futbalisti lídra španielskej futbalovej ligy Atlética Madrid iba remizovali v pondelkovom dueli 22. kola doma s Celtou Vigo 2:2, keď o triumf prišli v 89. minúte. K zisku troch bodov im nepomohli ani dva góly Luisa Suareza. Na čele tabuľky má Atlético pred FC Barcelona a Realom Madrid náskok osem bodov a zápas k dobru.

Celta sa na štadióne Wanda Metropolitano ujala vedenia v 13. minúte po hlavičke Santiho Minu. Tesne pred prestávkou vyrovnal Suárez a ten istý hráč v 50. minúte upravil na 2:1 pre Atlético, ktoré sa muselo zaobísť bez viacerých pozitívne testovaných hráčov na koronavírus. Domáci sa však víťazstva nedočkali, v 89. minúte zariadil deľbu bodov striedajúci Facundo Ferreyra. Suarez je so 16 gólmi na čele tabuľky strelcov v najvyššej súťaži.