VIDEO Basketbalisti Milwaukee Bucks natiahli víťaznú sériu, San Antonio si poradilo s Golden State

Hráč Milwaukee Bucks Giannis Antetokounmpo (vpravo) v súboji s JaMychalom Greenom z Denveru NuggetsHráč Milwaukee Bucks Giannis Antetokounmpo (vpravo) v súboji s JaMychalom Greenom z Denveru Nuggets Zdroj: TASR/all game Monday, Feb. 8, 2021, in Denver. (

MILWAUKEE - Basketbalisti Milwaukee Bucks natiahli svoju víťaznú sériu v zámorskej NBA už na päť zápasov. V noci na utorok uspeli na palubovke Denveru Nuggets 125:112 a poistili si druhé miesto v tabuľke Východnej konferencie. Giannis Antetokounmpo sa na triumfe hostí podieľal 30 bodmi, Khris Middleton pridal 29 bodov a 12 asistencií, čo je jeho nové kariérne maximum. Nuggets, ktorí prehrali tretí zápas za sebou, nepomohlo ani 35 bodov a 12 doskokov Nikolu Jokiča.

LeBron James priviedol Los Angeles Lakers k ďalšiemu víťazstvu. Zraneniami sužovaný tím zdolal doma Oklahomu City 119:112 po predĺžení a vybojoval piatu výhru za sebou. Lakers v druhom stretnutí po sebe zmazali dvojciferné manko a vydreli víťazstvo v predĺžení. James dosiahol tretie triple double v sezóne, keď zaznamenal 28 bodov, 14 doskokov a 12 asistencií.

Domáci prehrávali v prvej štvrtine o 11 bodov a dalo im veľa námahy, aby duel otočili. "Musíme byť oveľa svedomitejší v tom, ako vstupujeme do zápasov. Prehrávať o viac ako desať bodov je niečo, čomu sa chcete určite vyhnúť. V úvode nám chýbalo tempo, no našťastie sme si to uvedomili. Vedeli sme, čo potrebujeme zmeniť, aby sme v tomto stretnutí uspeli," citovala Jamesa agentúra AFP. Jeho tímu chýbali pre zranenia Anthony Davis i Alex Caruso. Oklahome nestačili na úspech ani skvelé výkony Shaia Gilgeousa-Alexandra (29 bodov) a Dariusa Bazleyho (21).

Phoenix si poradil s Clevelandom 119:113 aj zásluhou Devina Bookera, ktorý si s 36 bodmi vylepšil sezónne maximum. Suns potvrdili výbornú formu, vyhrali šiesty z uplynulých siedmich zápasov, naopak Cavaliers prehrali štvrtý duel v sérii.