Blíži sa čas návratu Andreja Sekeru: Tri negatívne testy, nastúpiť by mohol už proti Chicagu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/Jason Franson/The Canadian Press via AP

NEW YORK - Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera sa vrátil do tréningového procesu vo svojom klube Dallas Stars po tom, ako strávil týždeň na "covid" listine. Podľa zámorských médií by mohol nastúpiť už v najbližšom domácom zápase NHL proti Chicagu.

Tridsaťštyriročný obranca musel v úvode mesiaca podstúpiť procedúry v súvislosti s covid protokolom, ktoré absolvujú osoby s pozitívnym testom na koronavírus, respektíve hráči, ktorí sa dostali do kontaktu s nakazenou osobou. Musel sa izolovať a vynechal štyri zápasy. Podľa Grega Wyshynského z ESPN.com sa odvtedy podrobil trom testom na koronavírus s negatívnym výsledkom. V pondelok sa vrátil na ľad a absolvoval prvý tréning so svojimi spoluhráčmi. Je možné, že v noci na stredu sa v zápase s Chicagom vráti do zostavy Stars. Ak by ešte nemohol nastúpiť, v defenzíve Dallasu by dostal ďalšiu šancu nováčik Joel Hanley.

Sekera v prebiehajúcej sezóne NHL nastúpil v piatich stretnutiach bez bodového zisku. V minulom ročníku sa so svojím tímom prebojoval až do finále Stanleyho pohára, kde Stars podľahli v šiestich zápasoch Tampe Bay.

Viac o téme: Andrej Sekera Dallas Stars
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Jason Franson
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články