Prestup na poslednú chvíľu: Reprezentant Mazáň mení dres v rámci Česka

Róbert Mazáň
Róbert Mazáň

KARVINÁ - Tesne pred uzavretím prestupového obdobia získal český futbalový prvoligista MFK Karviná slovenského obrancu Róberta Mazáňa z FK Mladá Boleslav. Dvadsaťsedemročný slovenský reprezentant podpísal s moravským klubom zmluvu do konca sezóny.

"Róbert je ľavák a počítame s ním na Ľavý kraj obrany. Po odchode Ndefeho sme potrebovali vyriešiť pozíciu na kraji a sme radi, že sa to podarilo. Verím, že Róbert do kolektívu bez problémov zapadne a bude pre nás posila," povedal športový riaditeľ MFK Lubomír Vlk.

Mazáň prišiel do FK Mladá Boleslav v septembri 2020 zo Celty Vigo. V českom klube odohral 13 zápasov, ale po prestavbe kádra prišiel o pozíciu. "Sedeli sme s trénerom Jarolímom a ten mi na rovinu povedal, že počíta s inými hráčmi. Som mu vďačný, hneď som mohol riešiť, čo bude ďalej. Karviná bola aktívna a chcel ma aj tréner Jarábek. To rozhodlo," uviedol Mazáň, ktorý na Slovensku pôsobil v Trenčíne aj Senici a so Žilinou získal v sezóne 2016/2017 majstrovský titul. V zahraničí pôsobil aj v Holandsku, Poľsku a Španielsku.


Tagy: Róbert Mazáň FK Mladá Boleslav MFK Karviná

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA