Ani United sa tomu nevyhli: Manchester tretím klubom z Anglicka, ktorý musel presunúť pohárový duel

Radosť hráčov Manchesteru United po góle
Radosť hráčov Manchesteru United po góle

NYON - Zápas futbalistov Manchestru United v Európskej lige UEFA s Realom Sociedad San Sebastian sa uskutoční v Turíne. V utorok o tom informovala Európska futbalová únia (UEFA) a ešte v ten istý deň rozhodla aj o presunutí zápasu medzi Benficou Lisabon a Arsenalom Londýn do Ríma.

Dôvodom sú reštrikcie v cestovaní, ktoré na kontinente vládnu v dôsledku pandémie COVID-19. UEFA potvrdila, že domovský štadión Juventusu Turín bude dejiskom prvého zápasu 16-finále EL medzi "červenými diablami" a zástupcom La Ligy 18. februára.

Dejisko definitívne zmenil aj zápas Arsenalu Londýn, keďže lisabonská Benfica nebude môcť odohrať pre aktuálne opatrenia zápas s "gunners" na domácej pôde. UEFA určila, že duel 16-finále EL sa odohrá na Olympijskom štadióne v Ríme v pôvodnom termíne i čase 18. februára o 21.00 SEČ. Odveta by sa mala zasa uskutočniť v Grécku na štadióne Olympiakosu Pireus, to ale ešte musí UEFA oficiálne potvrdiť.

Už predtým menili dejiská aj duely anglických tímov v Lige majstrov - FC Liverpool aj Manchester City odohrajú zápasy s Lipskom a Borussiou Mönchengladbach v Budapešti. Zmena sa bude zrejme týkať aj duelu LM Atletico Madrid - Chelsea Londýn, ten by sa mohol hrať vo Varšave alebo Bukurešti. Informovala agentúra AP.


Tagy: Manchester United Real Sociedad San Sebastián

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Phil Noble

DISKUSIA