VIDEO Real Madrid zvládol dohrávku prvého kola: Biely balet zlomil obranu súpera až po polčase

Marc Cucurella a Marvin OlawaleMarc Cucurella a Marvin Olawale Zdroj: SITA/AP - Bernat Armangue

MADRID - Futbalisti Realu Madrid vyhrali v dohrávanom dueli 1. kola španielskej ligy nad Getafe 2:0. Dostali sa tak na druhú priečku tabuľky s päťbodovým mankom na mestského rivala Atletico, ktorý má dve stretnutia k dobru. Barcelona je tretia o tri body za Realom, ale odohrala o zápas menej.

Real mal už v prvom polčase hernú prevahu, no do kabín odchádzali oba tímy za bezgólového stavu. Favorit sa presadil až po hodine hry. Najskôr Karim Benzema v 60. minúte otvoril skóre hlavičkou zvnútra šestnástky po centri od Juniora Viniciusa a o sedem minút neskôr potvrdil triumf Realu gólovou koncovkou obranca Ferland Mendy.