Liptovský Mikuláš mení za zvučnejšie Košice: Hľadali sme skúseného obrancu

Marcel Petran (uprostred)Marcel Petran (uprostred) Zdroj: TASR - Roman Hanc

KOŠICE - Slovenský hokejový obranca Marcel Petran sa dohodol na spolupráci s extraligovým HC Košice. K "oceliarom" zamieril po tom, čo v doterajšom priebehu sezóny 2020/2021 pôsobil v Liptovskom Mikuláši. Informovala o tom oficiálna stránka košického klubu.

"Pred naplnením prestupového termínu sme hľadali skúseného obrancu. Po zvážení všetkých možností sme sa rozhodli angažovať Marcela. Je to hráč s výbornými fyzickými parametrami a kvalitnou strelou od modrej čiary. Je využiteľný v oslabení i presilovej hre. Navyše má bohaté skúsenosti a verím, že bude pre náš tím prínos v najdôležitejšej časti sezóny," povedal tréner a športový riaditeľ HC Košice Jan Šťastný.

Petran odohral v sezóne 2020/2021 35 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 3 góly, 10 asistencií, 44 trestných minút a 14 mínusových bodov. Aj predošlú sezónu 2019/2020 začal v Liptovskom Mikuláši, pred záverom prestupového obdobia zamieril do Zvolena. V najvyššej slovenskej súťaži si už obliekal aj dresy Popradu a Banskej Bystrice. Celkovo v nej doteraz odohral 401 zápasov, v ktorých získal 89 kanadských bodov. Počas kariéry si už vyskúšal aj hokej v Česku, Kazachstane, Maďarsku i vo Veľkej Británii.

Viac o téme: HC Košice Marcel Petran Jan Šťastný
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Roman Hanc
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články