Koscelník aj Faško skórovali: Liberec postúpil v pohári aj vďaka gólom Slovákov

Martin KoscelníkMartin Koscelník Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Vo štvrtkovom zápase 3. kola českého futbalového pohára zvíťazil Slovan Liberec nad Viktoriou Žižkov 3:1 po predĺžení a postúpil do ďalších bojov. Meranie síl sa v riadnom hracom čase skončilo remízou 1:1.

Domáci udreli ako prví zásluhou slovenského stredopoliara Michala Faška, ktorý minútu pred prestávkou poslal loptu prízemnou strelou za brankárov chrbát. Druholigista odpovedal už v 52. minúte a do konca riadneho hracieho času ďalší gól nepadol.

Liberec zvýšil na 2:1 v 93. minúte, keď si slovenský obranca Martin Koscelník nabehol na center Jakuba Peška. Konečný výsledok stanovil v 99. minúte bosniansky útočník Imad Rondič.

FC Slovan Liberec – FK Viktoria Žižkov 3:1 pp (1:1, 1:0)
Góly: 44. FAŠKO, 93. KOSCELNÍK, 99. Rondič – 52. Bazal
/Faško do 82. min + gól, Koscelník od 57. min + gól, Csáno do 57. min – Súkenník celé stretnutie/

Viac o téme: FC Slovan Liberec Michal Faško Martin Koscelník FK Viktoria Žižkov