Hrozili mu smrťou: Rozhodcu po dvoch červených kartách skritizovalo vedenie Porta

Luis Godinho udeľuje červenú kartuLuis Godinho udeľuje červenú kartu Zdroj: profimedia.sk

LISABON - Rozhodca Luis Godinho a jeho rodina dostali po úvodnom semifinále Portugalského pohára, v ktorom arbiter vylúčil dvoch hráčov Porta, vyhrážky smrťou. Stretnutie v Brage skončilo remízou 1:1, potom čo domáci v dvojnásobnej početnej výhode v nastavení vyrovnali.

Ako prvý dostal červenú kartu v 70. minúte Luis Díaz. Po jeho faule sa navyše vážne zranil David Carmo a stretnutie bolo na niekoľko minút prerušené. Na ihrisko totiž pre domáceho obrancu prišla sanitka, ktorá sa ale pokazila a z trávnika ju museli odtlačiť futbalisti. V nastavení bol po údere hlavou vylúčený Mateus Uribe a Braga potom vyrovnala.

Vedenie Porta po zápase v oficiálnom klubovom spravodajstve rozhodcu skritizovalo a Godinho dostal niekoľko výhražných správ. "Berieme to veľmi vážne. V posledných hodinách navyše niekto na sociálnych sieťach zverejnil rozhodcov telefón, čo celú situáciu len zhoršilo, a navyše ide o závažný útok na súkromie," uviedla komisia rozhodcov.

Viac o téme: FC Porto Sporting Braga Luis Godinho Mateus Uribe