Hviezdny Neymar sa pred šlágrom s Barcelonou liečiť do Brazílie nechystá: Snažíme sa nájsť riešenie

Neymara museli odniesť na nosidlách.Neymara museli odniesť na nosidlách. Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

PARÍŽ - Francúzsky futbalový klub Paríž St. Germain ešte nevypracoval rehabilitačný plán pre Neymara, ale podľa trénera Mauricia Pochettina sa nepočíta s jeho liečbou v Brazílii.

Dvadsaťdeväťročný útočník utrpel svalové zranenie v stredajšom zápase Francúzskeho pohára, vyšetrenia odhalili trhlinu v priťahovači a mimo hry bude do štyroch týždňov.

Parížanov čaká na budúci týždeň úvodné stretnutie osemfinále Ligy majstrov s FC Barcelona, zatiaľ nie je isté, či Neymar stihne aspoň odvetu 10. marca. "Snažíme sa nájsť riešenie, aby bol čo najskôr fit. Nikto však nepočíta s rekonvalescenciou v Brazílii, nechce to klub ani samotný hráč," citovala Pochettina agentúra AP.

Neymar bude tímu chýbať v tejto fáze súťaže už tretíkrát v priebehu štyroch sezón. Vlani, aj vďaka jeho líderskému prínosu vo vyraďovacej fáze, dokráčal PSG až do finále. "Môžem o ňom povedať, že je veľký profesionál, ktorý viackrát prejavil oddanosť tímu. Za 40 dní našej spolupráce ukázal svoje ľudské i športové kvality," povedal Pochettino.

Viac o téme: FC Barcelona Neymar PSG Mauricio Pochettino
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Thibault Camus
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články