Gól ich nezaskočil: HC Slovan Bratislava otočil súboj v Nových Zámkoch a dotiahol sa na vedúce duo

Radosť hráčov Slovana Bratislava po góleRadosť hráčov Slovana Bratislava po góle Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

NOVÉ ZÁMKY - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v dohrávke 24. kola Tipos extraligy v Nových Zámkoch 3:1. V tabuľke, v ktorej majú po piatkovom dueli všetky mužstvá na konte 38 odohraných zápasov, sa bodovo dotiahli na vedúcu dvojicu Poprad a Zvolen.

Prvá šanca duelu, ktorú mal už po pár sekundách Šišovský, predznamenala scenár zápasu. Slovan bol od začiatku aktívnejší, ale v 6. minúte prehral Peluso súboj pri mantineli a následnú prihrávku Obdržálka poslal do siete Varga. Novozámčania potom nevyužili presilovú hru a po návrate vylúčeného Valacha hostia udreli. Ranford potiahol puk po ľavej strane, v najlepšej možnej chvíli ho posnul Harrisovi a ten už nemal problém zasunúť puk za Kiviaha - 1:1. Pekným zákrokom sa potom blysol Gudlevskis, ktorý v drese Slovana absolvoval premiéru v slovenskej lige. V závere prvej časti hry mali domáci ďalšiu výhodu, ale ani tentoraz neboli úspešní.

Na začiatku druhého dejstva sa do prečíslenia dostali Okoličány so Števuliakom, ale Gudlevskis zmaril šancu domácim vynikajúcim zákrokom. Lotyšský brankár musel zasahovať aj neskôr pri početnej výhode domácich, ktorí postupne vyrovnali hru. Slovan však išiel do vedenia gólom Harrisa v presilovej hre, keď si kanadský útočník našiel pozíciu medzi kruhmi a Kiviaho na jeho strelu nestačil. Fínsky brankár bol prikrátky aj na strelu Štajnocha v závere druhej tretiny, keď hrali hostia presilovú hru o dvoch hráčov.

Domáci mohli niečo so zápasom urobiť v tretej tretine, keď hrali presilovku o dvoch hráčov, ale Gudlevskis podržal Slovan najmä pri pokuse Seppänena. Na opačnej strane mohol poistiť triumf hostí Sersen, ale netrafil prázdnu bránku. "Belasí" si zopakovali víťazstvo z Nových Zámkov z nedele, keď triumfovali 2:0.

HC Mikron Nové Zámky - HC Slovan Bratislava 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Góly: 6. Varga (Obdržálek) – 11. Harris (Ranford, Urbánek), 35. Harris (Valach, Štajnoch), 40. Štajnoch (Harris, Šišovský). Rozhodovali: Orolin, Valach - Jedlička, Kacej, vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Jurík (N.Zámky) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, bez divákov

Nové Zámky: Kiviaho - Västilä, Fereta, Roman, Clarke, Holenda, Hain, Tóth, Šeliga – Števuliak, Seppänen, Okoličány – Varga, Doggett, Obdržálek – Majdan, Jurík, Bajtek – Zahradník, Ondrušek, Rogoň

Slovan: Gudlevskis – Sersen, Brodzinski, Maier, Štajnoch, Bačik, Valach, Beňo – Urbánek, Zigo, Šišovský – Peluso, Harris, Ranford – Rapáč, Bortňák, Matoušek – Kundrik, Jendek, Uram

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HC Mikron Nové Zámky