Mladíci v odvetnom derby neuspeli: Syn bývalého slovenského reprezentanta zariadil triumf Česka

Servác Petrovský a hráč Česka Matěj PinkasServác Petrovský a hráč Česka Matěj Pinkas Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

PIEŠŤANY - Slovenskí hokejisti do 18 rokov prehrali v sobotnom prípravnom zápase v Piešťanoch s rovesníkmi z Česka 2:3. Po prvej tretine viedli gólmi Ondreja Molnára a Jakuba Demeka 2:0. V druhej časti hry však súper vyrovnal v priebehu dvoch minút, víťazný gól strelil v záverečnom dejstve Jakub Brabenec.

Po dvoch piešťanských prípravných stretnutiach s výsledkami 5:4 a 2:3 čaká slovenskú osemnástku pokračovanie centralizovanej prípravy, v rámci ktorej odohrá ešte desať vložených stretnutí v Slovenskej hokejovej lige, informoval o tom web hockeyslovakia.sk.

Slovensko 18 - Česko 18 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Góly: 2. Molnár (Šramaty), 4. Demek (Mešár, Bačo) – 27. P. Moravec (Brabenec), 29. Šedivý (Jasečko), 51. Brabenec (Pajer, Ticháček). Rozhodovali: Novákm, Hronský - Jedlička, Durmis, vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: Krejsa (ČR) 10 min osobný trest, presilovky: 1:2, oslabenia 0:0

SR 18: Eliáš – Nemec, Groch, Kapičák, Miklovič, Kmec, Socha, Žabka, Krakovský – Mešár, Demek, Bačo – A. Sýkora, Petrovský, Žlnka – Šramaty, Dvorský, Molnár – Danielčák, Suchý, Šotek

ČR 18: Král - D. Moravec, Ticháček, Machu, Šedivý, Špaček, Pinkas, Chvátal, Cubo - Chmelař, Szturc, Krejsa - P. Moravec, Brabenec, Ryšavý - Pajer, Šapovaliv, Altrichter - Jasečko, Měchura, Brada

Ivan Feneš, tréner SR 18: "V porovnaní s prvým duelom to bol odlišný zápas. Vstúpili sme doň dobre. Prvú tretinu sme dominovali, čo nás zrejme trošku uspokojilo. O lepší výsledok sme sa pripravili vlastnými chybami a slabou hernou disciplínou. Sedem vylúčených hráčov za stretnutie je na medzinárodnú úroveň priveľa. Sme však nesmierne radi za možnosť odohrať dva zápasy s Čechmi. Takéto konfrontácie potrebujú chalani zažiť. V druhom zápase sme mali v zostave trinásť hráčov, ktorí vekovo patria do šestnástky a sedemnástky. S kvalitným českým výberom však hrali vyrovnaný hokej, za čo sme radi."

Šimon Nemec, kapitán SR 18: "Česi začali hrať od druhej tretiny dobrý hokej, my sme prestali. Začali nás dohrávať, mali dobré presilovky. My sme sa nedokázali presadiť. Sedem vylúčených je priveľa. Oslabenia sme nebránili zle, ale chodili do nich rovnakí hráči, ktorí stratili mnoho síl. V našich presilovkách zasa chýbal dôraz pred bránkou. Čo sa týka pohľadu na oba zápasy, musíme si priznať, že sme ich odohrali s veľmi mladým mužstvom. Napriek prehre v druhom dueli sme to celkom dobre zvládli. Na chalanov som hrdý."

Jakub Demek, útočník SR 18: "Zápas sme si prehrali individuálnymi chybami. Od druhej tretiny sme nehrali to, čo sme si povedali v kabíne. Neboli sme obetaví, hrali sme staticky a zbytočne sme faulovali. Výpadok, aký sme predviedli v druhej tretine, je na medzinárodnej scéne neprijateľný."

Viac o téme: Slovensko U18 Česko U18 Sebastian Jasečko
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: TASR - Lukáš Grinaj
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy