VIDEO brutálneho ataku z Ruska, ktorý prežil len vďaka prilbe: Ten človek bol pripravený vraždiť!

Alexander Dzyzar skončil po brutálnom ataku s otrasom mozgu a tržnými ranamiAlexander Dzyzar skončil po brutálnom ataku s otrasom mozgu a tržnými ranami Zdroj: Screenshot Instagram - AppolonOff

SOČI - K nevídane brutálnemu ataku došlo počas turnaja amatérskych hokejistov v ruskom Soči, kde sa pred siedmimi rokmi konali aj ZOH. Obeťou šialeného útoku protihráčov sa stal hráč ruského AppolonOff Alexander Dzyzar.

Do konca stretnutia zostávala necelá minúta, keď sa Dzyzar po sotení od súpera ocitol na ľadovej ploche. Rozzúrený Dmitrij Anfinogenov ale ako zmyslov zbavený pokračoval v agresii a do súpera sa pustil vlastnou hokejkou. Pri treťom údere ju na hlave bezmocne ležiaceho súpera dokonca zlomil, ale to nebolo všetko. Jeho spoluhráč z tímu Boľšoj Nikita Volkov sa do ležiaceho Dzyzara odzadu pustil päsťami a chvíľu trvalo, kým sa rozhodcom podarilo situáciu ukľudniť.

Brutálny útok spôsobil poranenému tržné poranenia hlavy a tiež otras mozgu, ale mohol mať až fatálne následky. "Ak by Alexandrovi prilba spadla už po prvom údere, potom by tie dva ďalšie boli smrteľné," uviedol pre server sport24.ru Dzyzarov spoluhráč a kapitán tímu Artemij Lymar. Zranenému, ktorý sa na udalosti po tvrdých ranách vôbec nepamätal, z hracej plochy pomáhali len spoluhráči, ktorí ho odšikovali do čakajúcej sanitky odkiaľ poputoval do nemocnice, kde mu diagnostikovali otras mozgu: "Točí sa mi hlava, som v ambulantnej liečbe, teraz budem PN," napísal Dzyzar deň po brutálnom incidente. 

Obidvaja previnilci boli okamžite z turnaja vylúčení, ale verejne sa ospravedlnil len Volkov prostredníctvom sociálnej siete, známy agresor Anfinogenov sa podľa kapitána len prišiel pozrieť do šatne a spýtať na to ako sa má a s úškrnom odišiel, predtým dokonca vyvolával, že Dzyzara ešte "dokončí."

Poškodený je odhodlaný nenechať to len tak a posunúť celý prípad na políciu. Vie, že Anfinogenov je uź dlhodobo známy agresivitou a nechce, aby v budúcnosti na to doplatili ďalší hráči: "Som pripravený ísť na políciu. Vidím to tak, že ten človek bol pripravený vraždiť. Dnes som si prezrel videozáznam udalosti a bol by som veľmi rád, aby sa tento prípad už nikdy neopakoval. Preto sa domnievam, že vinník za to musí niesť trest."

Viac o téme: Rusko Alexander Dzyzar AppolonOff Dmitrij Anfinogenov Nikita Volkov Boľšoj
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Screenshot Instagram - AppolonOff; VIDEO: Instagram - AppolonOff
  • Zdroj: športky