Nemecká dominancia v Osrblí: Nawrath a Voigtová ovládli stíhacie preteky

Nemecký biatlonista Philipp Nawrath Nemecký biatlonista Philipp Nawrath Zdroj: TASR/Branislav Račko

OSRBLIE - Nemecký biatlonista Philipp Nawrath zvíťazil v nedeľňajších stíhacích pretekoch 3. kola Pohára IBU v Osrblí. Pred krajanom Justusom Strelowom mal náskok 14,8 sekundy, na treťom mieste skončil Nór Sivert Bakken s mankom 26,6 sekundy.

V stíhačke sa predstavili aj dvaja domáci reprezentanti. Tomáš Sklenárik obsadil rovnako ako v sobotňajšom šprinte 28. miesto. Na strelnici spravil štyri chyby a v cieli mal manko 3:15,3 minúty. Lukáš Ottinger minul dva terče a obsadil 41. priečku so stratou 3:41,2 minúty.

Medzi ženami opäť dominovala Nemka Vanessa Voigtová. Víťazka šprintu minula jeden terč na úvodnej ležke, no ďalších pätnásť terčov vybielila a do cieľa prišla s náskokom 30,7 sekundy pred druhou Anastasijou Gorejevovou. Na tretej priečke skončila ďalšia ruská pretekárka Anastasija Jegorovová (+46,9 s). Slovenka Júlia Machyniaková si vylepšila o štyri priečky umiestnenie zo šprintu a obsadila 42. pozíciu, keď minula dva terče a finišovala s mankom 4:16,7 min. Lucii Michaličkovej preteky nevyšli, netrafila štyri terče a s vyše šesťminútovou stratou skončila na 57. mieste.

Osrblie dostalo od Medzinárodnej biatlonovej únie dôveru a v prebiehajúcej sezóne zorganizuje dve z piatich kôl Pohára IBU. Súťaže 4. kola sa uskutoční od 17. do 21. februára. Celé podujatie sa koná v bubline.

3. kolo Pohára IBU:

stíhačka mužov na 12,5 km: 1. Philipp Nawrath 32:15,3 min (1), 2. Justus Strelow (obaja Nem.) +14,8 s (1), 3. Sivert Bakken +26,6 (0), 4. Aleksander Fjeld Andersen +27,2 (2), 5. Filip Fjeld Andersen +1:16,4 (3), 6. Erlend Bjöntegaard (všetci Nór.) +1:18,0 (4), ... 28. Tomáš SKLENÁRIK +3:15,3 (4), 41. Lukáš OTTINGER +3:41,2 (2)

stíhačka žien na 10 km: 1. Vanessa Voigtová (Nem.) 27:57,5 min (1), 2. Anastasija Gorejevová +30,8 s (2), 3. Anastasija Jegorovová (obe Rus.) +46,9 (2), 4. Juliane Frühwirtová (Nem.) +56,7 (1), 5. Lou Jeanmonnotová (Fr.) +1:00,3 min (1), 6. Ragnhild Femsteineviková (Nór.) +1:00,8 (5), ... 42. Júlia MACHYNIAKOVÁ +4:16,7 (2), 57. Lucia MICHALIČKOVÁ (obe SR) +6:27,5 (5)

Viac o téme: Júlia Machyniaková Tomáš Sklenárik Philipp Nawrath Lukáš Ottinger Vanessa Voigtová