Bratislava Capitals s prvým víťazstvom v nadstavbe: Innsbrucku nedovolila ani raz skórovať

Zdroj: Bratislava Capitals

INNSBRUCK - Hokejisti iClinic Bratislava Capitals zvíťazili v druhom kole nadstavby v nadnárodnej IHL nad domácim Innsbruckom 3:0. Dosiahli tak prvé víťazstvo v kvalifikačnej skupine o postup do play off, v jej tabuľke sa vyšvihli na druhé miesto.

Capitals sa dostali do vedenia v 9. minúte, keď po individuálnej akcii presne trafil Köver. Vzápätí dostali hostia možnosť presilovej hry, ale nevypracovali si výraznejšiu príležitosť, početnú výhodu nepremenili ani domáci o tri minúty neskôr. V úvode druhého dejstva Bratislavčania zdvojnásobili svoj náskok, keď svoj dôraz pred bránkou uplatnil Higgs - 2:0.

Innsbruck inkasoval aj po tretí raz, na dvakrát sa presadil Ahl. Vzápätí sa podarilo dostať puk za bránkovú čiaru aj rakúskemu tímu, no videorozhodca posúdil gól ako neregulárny. V záverečnej časti hry Capitals súpera takmer k ničomu nepustili, síce hrali v 50. minúte oslabenie, ale nápor zvládli a domácim v závere nepomohla ani takmer dvojminútová hra bez brankára.

HC Innsbruck - iClinic Bratislava Capitals 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Góly: 9. Köver (Chovan, Hults), 25. Higgs (Miklík), 32. Ahl (Hults). Rozhodovali: Berneker, Prigaric, Sparer, Nothegger, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.

Innsbruck: McCollum – Saucerman, Tansey, Lattner, Bär, Racine, Saxrud, Wetzelsberger – Herr, Christoffer, Ciampini – Gerlach, Girard, Sideroff – Paulweber, Winkler, Kromp – Mader, Ludin, Jennes

iClinic Bratislava Capitals: Coreau – Carson, Culkin, Chovan, Bohunický, Romančík, Guimond, Boldižár – Bubela, Hults, Ahl – Miklík, Higgs, Kostitsyn – Fortier, Buc, Hudec – Šmída, Bezák, Köver