Mourinha zrejme vedenie Tottenhamu neodvolá, Kloppa počas výsledkovej krízy fanúšikovia podporujú

Jürgen Klopp a José Mourinho
Jürgen Klopp a José Mourinho

LONDÝN - Tréner José Mourinho z Tottenhamu Hotspur bude zrejme pokračovať v spolupráci s tímom aj napriek uplynulým neúspechom. Podľa portálu theathletic.com nemá portugalský kormidelník v zmluve bod o ukončení spolupráce, ktorý by ustanovoval podmienky prepustenia.

Tottenham v uplynulých piatich zápasoch anglickej Premier League zaznamenal štyri prehry. Po 23 zápasoch sú Londýnčania s 36 bodmi na deviatom mieste a za priečkou zaisťujúcou európsku súťaž zaostávajú o tri body. "Kohúti" tiež nedávno vypadli v FA Cupe, v osemfinále prehrali s Evertonom.

Tri prehry po sebe zaknihoval aj obhajca titulu FC Liverpool. Tréner "The Reds" však má podporu fanúšikov klubu, ktorí ju vyjadrili po sobotnej prehre na ihrisku Leicestru City. Na plot štadióna Anfield vyvesili transparent: "Jürgen Klopp, nikdy nebudeš kráčať sám." Sú to slová hymny, ktorú diváci v Liverpoole spievajú pred každým zápasom svojich miláčikov.

Liverpool získal v 24. zápasoch PL 40 bodov a patrí mu štvrtá priečka. Odstup od vedúceho Manchestru City má 13 bodov. Kloppových zverencov teraz čaká osemfinále Ligy majstrov proti RB Lipsko, zápasy sa budú hrať 16. februára a 10. marca.


Tagy: José Mourinho Jürgen Klopp

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Clive Brunskill

DISKUSIA