VIDEO Černákova asistencia Tampe nestačila, duel v Dallase zmarila silná búrka

Steven Stamkos, Ryan McDonagh a Erik Černák sa spolu radujú z góluSteven Stamkos, Ryan McDonagh a Erik Černák sa spolu radujú z gólu Zdroj: SITA/AP Photo/Mike Carlson

TAMPA BAY - Hokejisti Tampy Bay prehrali v zápase NHL s Floridou 4:6 a zaznamenali prvú domácu prehru v sezóne. Lightning nestačila na úspech ani asistencia slovenského obrancu Erika Černáka, ktorý odohral vyše 19 minút. Slovenský reprezentant si do štatistík zapísal aj dve trestné minúty a štyri strely.

Černák zaznamenal tretiu asistenciu v sezóne pri otváracom góle duelu v 7. minúte. Skvelou prihrávkou nabil kapitánovi Stevenovi Stamkosovi a ten svojim typickým spôsobom bez prípravy oslávil svoj návrat do zostavy po dvojzápasovej absencii. Po chybe brankára Curtisa McElhinneyho však ešte v prvej časti vyrovnal Jonathan Huberdeau. Gólovo najbohatšia bola prostredná časť, padlo v nej až sedem gólov. "Panteri" viedli 4:1 a 5:2 a hoci domáci znížili na rozdiel jedného gólu, posledné slovo mal v tretej tretine bývalý obranca Lightning Anton Stralman, ktorý spečatil výsledok gólom na 6:4. Panthers zvíťazili nad obhajcom Stanleyho pohára druhýkrát z troch duelov v rozpätí piatich dní a v Tampe vyhrali prvýkrát od 26. marca 2016. "Nemuseli spraviť nič špeciálne, zdolali sme sa sami. Nezmyselnými chybami sme ich dostali na koňa," povedal pre nhl.com tréner "bleskov" Jon Cooper. Huberdeau strelil za Panthers 153. gól, čím prekonal zápis Pavla Bureho a dostal sa na štvrté miesto klubových rekordov. Pred ním sú už len Olli Jokinen (188), Aleksander Barkov (160) a Scott Mellanby (157). Premiérový zásah v drese Floridy vo svojom dvanástom zápase zaznamenal Anthony Duclair.

Arizona zdolala St. Louis 1:0, pre program ovplyvnený pandémiou COVID-19 to bol už siedmy vzájomný zápas oboch tímov za sebou, to sa stalo prvýkrát v histórii NHL. Prvý shutout v sezóne a 19. v kariére zaznamenal Darcy Kuemper, keď chytil 24 striel Blues. Jediný gól duelu strelil v úvode druhej tretiny Clayton Keller. "Bola to zábavná séria, cítili sme sa ako v play off," povedal Keller.

Ottawa po neuveriteľnom obrate zvíťazila v Toronte 6:5 po predĺžení, rozhodol o tom svojim druhým gólom v zápase Jevgenij Dadonov. Senators zmazali štvorgólový náskok Maple Leafs, po 39 minútach prehrávali 1:5. Keď Auston Matthews svojim druhým gólom v zápase zvýšil 59 sekúnd pred koncom druhej tretiny na 5:1 pre Maple Leafs, zdalo sa, že je rozhodnuté. Nick Paul však v oslabení deväť sekúnd pred druhou sirénou znížil na 2:5 a hostí to nakoplo. Hneď v 41. sekunde tretej tretiny upravil na 3:5 obranca Arťom Zub, keď sa okamžite po návrate z trestnej lavice dostal do sólového úniku a strelil svoj prvý gól v NHL. "Vtedy sme si pomysleli, že ešte máme šancu," povedal tréner "senátorov" D.J. Smith. Na 4:5 znížil Connor Brown a Ottawa bola späť v hre. "Po štvrtom góle celá lavička neskutočne ožila. Nemohli sme uveriť, že po tom, ako sme boli dole, sme sa zrazu zázračne postavili na nohy," dodal kouč Ottawy. Dve minúty pred koncom vyrovnal Dadonov a ruský útočník napokon aj rozhodol. "Ukázalo sa, že v hokeji sa môže stať čokoľvek. Je dobré, že sme neprestali hrať," povedal Dadonov. Ottawa prvýkrát v klubovej histórii doviedla do víťazného konca duel, v ktorom prehrávala o štyri góly. "Do našej hry sa vkradla laxnosť a lenivosť. Ťažko sa to opisuje, toto sa nemôže stať," krútil hlavou tréner Maple Leafs Sheldon Keefe. Matthews (2+1) natiahol svoju bodovú sériu na desať zápasov. Gól a asistenciu pri návrate na ľad zaznamenal veterán Toronta Joe Thornton, ktorý vynechal desať duelov pre zranenie dolnej časti tela.

Duel Dallasu, kde pôsobí slovenský obranca Andrej Sekera, s Nashvillom sa nehral kvôli silnej snehovej búrke. Nový termín súboja ešte nestanovili. NHL a Stars odložili zápas na odporučenie primátora Dallasu Erica Johnsona.

Buffalo v prvom zápase od 31. januára prehralo s New Yorkom Islanders 1:3. Sabres pauzovali po tom, ako v ich tíme "šarapatil" koronavírus a vedenie NHL im odložilo šesť zápasov. Islanders doviedol k víťazstvu brankár Semjon Varlamov, autor 20 zásahov, dve asistencie zaznamenal Josh Bailey. "Ostrovania" bodovali v siedmom zápase za sebou. Hostia v tretej tretine prestrieľali domáce Buffalo v pomere 12:0, prvýkrát v histórii nečelili za 20 minút ani jednej strele na bránku. "Nemyslím si, že to bolo únavou. Prestali sme hrať to, čo sme si dohodli. Islanders vedia výborne brániť a držať náskok," povedal útočník Sabres Kyle Okposo.

Desať gólov padlo v Raleigh, kde domáca Carolina zdolala Columbus 7:3. Hostia viedli 2:0 a 3:1, ale potom Hurricanes strelili šesť gólov bez odpovede. Po štyri kanadské body zaznamenali Brock McGinn (2+2) a Teuvo Teräväinen (1+3), dvakrát skóroval aj Jordan Staal a Carolina vyhrala tretíkrát za sebou. Víťazstvo vychytal James Reimer, keď zlikvidoval 37 striel.

Šieste víťazstvo z posledných ôsmich zápasov dosiahlo Chicago, keď nad Detroitom vyhralo 3:2 po predĺžení. Sedemnásť sekúnd pred koncom o tom svojim druhým gólom v zápase rozhodol Dominik Kubalík, ktorý po úniku s Piusom Suterom prekonal Thomasa Greissa švihom medzi betóny. "Na tréningoch to skúšam. Sledujem brankára ako sa zachová a keď roztiahne betóny, tak strieľam," povedal český útočník.

Na góly bohatý bol aj zápas v Edmontone, kde domáci Oilers prehrali s Winnipegom 5:6. Víťazný zásah dal v 47. minúte kapitán Jets Blake Wheeler, keď tečoval strelu Josha Morrisseya. Gól a dve asistencie zaznamenal Mark Scheifele, Connor Hellebuyck chytil 40 striel. Za Edmonton strelili po dva góly Alex Chiasson a Ryan Nugent-Hopkins, Mike Smith inkasoval štyrikrát z jedenástich striel a medzi žrďami ho vystriedal Mikko Koskinen. "Bol to čudný zápas. Vždy keď sme znížili a nadýchli sa, tak nás zrazili ďalším gólom," povedal Chiasson. Dve asistencie si pripísal kapitán Edmontonu Connor McDavid, ktorý má na konte 499 bodov v 368 zápasoch. Len dvaja aktívni hráči dosiahli 500 bodov za menej ako 400 zápasov, sú nimi Sidney Crosby (Pittsburgh Penguins, 369) a Alex Ovečkin (Washington Capitals, 373).

Johnny Gaudreau rozhodol v predĺžení o víťazstve Calgary vo Vancouveri 4:3, keď skóroval v presilovej hre štyroch proti trom. Flames na ľade Canucks vyhrali druhý z troch vzájomných zápasov, posledný štvrtý je na programe v noci na štvrtok. Vancouver vybojoval aspoň bod vďaka Brockovi Boeserovi, ktorý 31 sekúnd pred koncom v oslabení pri hre bez brankára vyrovnal na 3:3. Canucks však napokon prehrali siedmy z posledných ôsmich duelov a sú na predposlednom mieste Severnej divízie.

Prvé domáce víťazstvo v druhom zápase v SAP Center dosiahli hokejisti San Jose, keď zdolali Anaheim 3:2. Kapitán Logan Couture strelil gól a pridal aj asistenciu, z premiérového zásahu v kariére sa tešil John Leonard. "V posledných zápasoch sme hrali dobre, aj keď tam ešte je priestor na zlepšenie," povedal brankár "žralokov" Martin Jones, ktorý nastúpil v štvrtom zápase za sebou a zaznamenal 26 zákrokov. Brankár Ducks John Gibson odchytal svoj jubilejný 300. duel NHL.

Zápas medzi Bostonom a New Jersey odložili pre koronavírus v tíme Devils.

ARIZONA COYOTES - ST. LOUIS BLUES 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 26. Keller (Schmaltz). Brankári: Kuemper - Binnington, strely na bránku: 19:24.

BUFFALO SABRES - NEW YORK ISLANDERS 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Góly: 22. Olofsson (Dahlin, Reinhart) - 17. Lee (Bailey, Barzal), 19. Pageau (Leddy, Mayfield), 30. Nelson (Bailey, Wahlstrom). Brankári: Ullmark - Varlamov, strely na bránku: 21:29.

TAMPA BAY LIGHTNING - FLORIDA PANTHERS 4:6 (1:1, 3:4, 0:1)
Góly: 7. Stamkos (ČERNÁK, Palát), 32. Volkov (McDonagh), 36. Volkov (Maroon, Smith), 37. Johnson (Joseph, Sergačov) - 8. Huberdeau (Hörnqvist, Weegar), 25. Tippett (Luostarinen), 29. Vatrano z tr. str., 31. Duclair (Barkov, Verhaeghe), 33. Barkov (Verhaeghe, Stralman), 41. Stralman (Huberdeau, Gudas). Brankári: McElhinney - Driedger, strely na bránku: 31:21.

CAROLINA HURRICANES - COLUMBUS BLUE JACKETS 7:3 (2:3, 3:0, 2:0)
Góly: 14. Aho (Slavin, McGinn), 19. Staal (Foegele, Bean), 22. McGinn (Teräväinen, Aho), 22. Teräväinen (McGinn, Gardiner), 40. Niederreiter (Teräväinen, Nečas), 52. McGinn (Bean, Teräväinen), 52. Staal (Trocheck, Svečnikov) - 1. Atkinson (Laine, Roslovic), 6. Jenner (Foligno, Gavrikov), 16. Stenlund (Jenner, Bjorkstrand). Brankári: Reimer - Korpisalo (41. Merzlikins), strely na bránku: 34:40.

TORONTO MAPLE LEAFS - OTTAWA SENATORS 5:6 pp (2:1, 3:1, 0:3 - 0:1)
Góly: 7. Matthews (Thornton, Marner), 11. Boyd (Spezza), 22. Engvall (Kerfoot, Brodie), 30. Thornton (Matthews), 40. Matthews (Rielly, Tavares) - 13. Batherson (Stützle), 40. Paul (Watson), 41. Zub (Tierney, Brown), 46. Brown (White, Chabot), 58. Dadonov (Tkachuk, Norris), 63. Dadonov (Chabot, Paul). Brankári: Andersen - Högberg, strely na bránku: 38:31.

DETROIT RED WINGS - CHICAGO BLACKHAWKS 2:3 pp (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 20. Namestnikov (Nemeth, Gagner), 46. Djoos (Nielsen, Erne) - 5. Janmark (Söderberg, Zadorov), 17. Kubalík (Hagel), 65. Kubalík (Suter, Beaudin). Brankári: Greiss - Subban, strely na bránku: 29:24.

EDMONTON OILERS - WINNIPEG JETS 5:6 (1:2, 3:3, 1:1)
Góly: 12. Chiasson (Shore, Bouchard), 30. Nugent-Hopkins (McDavid, Barrie), 33. Yamamoto (Nurse, Barrie), 38. Chiasson (Ennis, Bouchard), 43. Nugent-Hopkins (Puljujärvi, McDavid) - 7. Scheifele (Wheeler, Pionk), 13. Connor, 21. Appleton (Scheifele), 23. Ehlers (Connor, Šťastný), 35. Perreault (Pionk, Lowry), 47. Wheeler (Morrissey, Scheifele). Brankári: Smith (23. Koskinen) - Hellebuyck, strely na bránku: 45:24.

VANCOUVER CANUCKS - CALGARY FLAMES 3:4 pp (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 4. Pearson (Hughes, Myers), 15. Horvat (Boeser, Miller), 60. Boeser (Myers, Pettersson) - 20. Lucic (Andersson, Mackey), 31. Lindholm (Andersson), 36. Dube, 61. Gaudreau (Monahan, Lindholm). Brankári: Demko - Markström, strely na bránku: 33:27.

SAN JOSE SHARKS - ANAHEIM DUCKS 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Góly: 10. Leonard (Ferraro, Meier), 25. Labanc (Kane, Couture), 32. Couture - 1. Steel (Heinen, Silfverberg), 42. Comtois (Rakell, Fowler). Brankári: Jones - Gibson, strely na bránku: 29:28.

Viac o téme: Florida Panthers Dallas Stars Tampa Bay Lightning Nashville Predators Erik Černák