Obrovský ŠOK z majstrovstiev sveta: Vlhová vypadla v kvalifikácii paralelného obrovského slalomu!

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: SITA/AP/Marco Tacca

CORTINA D'AMPEZZO - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nedokončila prvú kvalifikačnú jazdu utorňajších paralelných pretekov na majstrovstvách sveta. V Cortine d'Ampezzo bude chýbať v hlavnej súťaži šestnástich najrýchlejších pretekárok.

Dvadsaťpäťročná slovenská reprezentantka odštartovala predpoludňajšiu kvalifikáciu s číslom 1 v červenej dráhe, lenže svoju úvodnú jazdu nedokončila. "Pretekári, ktorí nedokončia, neodštartujú alebo sú diskvalifikovaní v prvej jazde, neštartujú v jazde druhej. Iba pretekári s časmi v oboch kolách sú klasifikovaní," uvádza sa v pravidlách disciplíny na oficiálnej stránke Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS).

Najlepší čas 32,69 sekundy dosiahla Švajčiarka Wendy Holdenerová v modrej dráhe, v tej červenej bola najrýchlejšia Slovinka Meta Hrovatová (32,78 s). Šestnástka postupujúcich sa od 14.00 h predstaví na inom svahu vo vyraďovacej fáze, v ktorej by sa od osemfinále až po veľké finále malo ísť na dve jazdy.

Andreas Žampa štartoval v mužskej kvalifikácii s číslom 40 v modrej dráhe. Celkovo si pripísal 26. najlepší čas, čo mu so stratou 1,62 sekundy na najrýchlejšieho Švajčiara Loica Meillarda nestačilo na postup.

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Andreas Žampa
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Marco Tacca; VIDEO: YouTube
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články