Petra Vlhová po šokujúcom vypadnutí v kvalifikácii: Trošku ma zradil materiál!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová

CORTINA D'AMPEZZO - Fanúšikov slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej prekvapilo vypadnutie v kvalifikácií utorňajších paralelných pretekov na majstrovstvách sveta. 25-ročná lyžiarka nedokončila svoju prvú jazdu a tak v Cortine d'Ampezzo bude chýbať v hlavnej súťaži šestnástich najrýchlejších pretekárok.

Dvadsaťpäťročná slovenská reprezentantka odštartovala predpoludňajšiu kvalifikáciu s číslom 1 v červenej dráhe, lenže svoju jazdu nedokončila. "Žiaľ, dnes to nevyšlo, vypadla som hneď v kvalifikácii vo štvrtej bráne. Trošku ma zradil materiál, ale taký je šport, aspoň si trochu oddýchnem a pripravím sa na obrovský slalom," uviedla Vlhová na instagrame. V "obráku" bude obhajovať zlato vo štvrtok.

V porovnaní s novembrovým podujatím Svetového pohára v rakúskom stredisku Lech/Zürs, kde sa z víťazstva radovala práve Vlhová, sa na šampionáte išla kvalifikácia len na jedno kolo. Vlhovej by však ani formát dvoch kôl neposkytol šancu na opravu, keďže v takom prípade by podľa pravidiel na oficiálnej stránke Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) bol na klasifikáciu potrebný súčet oboch časov.

 


Tagy: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Andreas Žampa

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Gabriele Facciotti; Video: YouTube, RTVS/Instagram/Petra Vlhová

DISKUSIA