VIDEO Brooklyn Nets ukončil víťaznú sériu Phoenixu, Minnesota nestačila na LA Lakers

Na snímke hráč Brooklynu James HardenNa snímke hráč Brooklynu James Harden Zdroj: TASR/AP Photo/Matt York

NEW YORK - Basketbalisti Phoenixu Suns ukončili v noci na stredu víťaznú sériu v NBA na šiestich zápasoch, keď podľahli doma Brooklynu Nets 124:128. Hostí pri absencii zraneného Kevina Duranta viedol James Harden, ktorý zaznamenal 38 bodov a 11 asistencií a premenil aj kľúčovú trojku 31 sekúnd pred koncom, ktorou otočil skóre.

Phoenix mal v zápase náskok aj 24 bodov, no nestačilo to. Duel mohlo priamo v aréne vidieť 3000 divákov, čo je sezónne maximum. Tréner Brooklynu Steve Nash sa na svojom dlhoročnom hráčskom pôsobisku dočkal vrelého prijatia. "Toto miesto pre mňa veľa znamená. Žil som tu desať rokov a miloval som každú minútu. Mal som tu skvelých spoluhráčov, trénerov, fanúšikovia boli fantastickí," zaspomínal si bývalý stredný rozohrávač podľa AP, ktorý je v pozícii hlavného trénera premiérovú sezónu.

Milwaukee Bucks prehralo doma s Torontom Raptors 113:124. Víťaz základnej časti v minulej sezóne tak prehral už v štvrtom zápase v sérii. Kanadský tím sa dokázal vyrovnať so zranením stredného rozohrávača Kylea Lowryho, ktorý odstúpil zo zápasu v tretej štvrtine, keď mal na konte 18 bodov.

Tím potiahol Fred VanVleet s 33 bodmi. "Vždy, keď jeden hráč odpadne, iný ho musí zastúpiť. Táto mentalita tu stále bola. Vždy sa snažím pozdvihnúť kvalitu môjho výkonu, keď on nehrá, no dnes jeho zranenie nakoplo celý tím," povedal VanVleet.

Milwaukee prehralo štyri stretnutia za sebou naposledy ešte v roku 2019 vo finále Východnej konferencie práve proti Torontu, keď stratilo náskok 2:0 na zápasy. "Nikoho výsledok neteší. Musíme si zápas zanalyzovať a zístiť, kde sa musíme zlepšiť," smutne skonštatoval tréner Bucks Mike Budenholzer.

Boston sa potreboval rehabilitovať za vysokú prehru vo Washingtone a odniesol si to Denver. Celtics vyhrali 112:99, keď hosťom nepomohlo ani 43 bodov Nikolu Jokiča. Za domácich dal najviac bodov Jaylen Brown - 27.

Portland si proti Oklahome City pripísal piaty úspech za sebou. K víťazstvu 115:104 prispel najviac Damian Lillard 31 bodmi, ktorý všetky svoje štyri trojky premenil v záverečných piatich minútach duelu. Zápas Detroit - San Antonio odložili, pretože v texaskom tíme zaznamenali viacero prípadov na koronavírus.