Veľký krok pre svetový hokejbal: Na šampionátoch WBHF sa predstavia aj africké krajiny

Tioté Siaka Shabba (vľavo) a Jaroslav Melišek (v strede)
Tioté Siaka Shabba (vľavo) a Jaroslav Melišek (v strede)

BRATISLAVA - Svetová hokejbalová federácia WBHF pokračuje v postupnom rozvoji a expanzii do celého sveta. Najnovšie ide o krajiny z Afriky, ktoré by sa už čoskoro mohli predstaviť na svetových šampionátoch.

V centrále WBHF v Bratislave bol Tioté Siaka Shabba z Pobrežia Slonoviny vymenovaný za oficiálneho zástupcu pre západnú Afriku. Na "čiernom" kontinente ide o zaujímavý športový míľnik, o ktorom informovali aj viaceré médiá.

"WBHF chce v najbližšom čase v tomto regióne usporiadať Africké majstrovstvá a naštartovať hokejbal na tomto kontinente. Tri najlepšie tímy by si následne zabezpečili účasť na majstrovstvách sveta. Africká strana ešte oznámi, v ktorom formáte začne rozvoj tohto športu. Najreálnejším je 3vs3, avšak v hre je aj formát 4vs4," prezradil výkonný riaditeľ WBHF Jaroslav Melišek.

Pre hokej nie sú v Afrike ideálne podmienky, ale hokejbal je v tomto smere oveľa menej náročný. Aj to je jeden z dôvodov, pre ktorý je tento šport lákavý aj pre štáty, ktoré sa mu doteraz nevenovali. Je to napríklad Pobrežie Slonoviny, Senegal, Sierra Leone či Burkina Faso. Cieľom je však prilákať k hokejbalu čo najviac krajín, bez ohľadu na kontinent. Dôkazom je aj nedávne prijatie Indie a Nepálu za členov federácie. 
 


Tagy: Pobrežie Slonoviny WBHF Jaroslav Melišek Tioté Siaka Shabba

Zdroj:
športky
Foto:
WBHF

DISKUSIA