VIDEO Manchester City potvrdil v Goodison Parku post lídra výhrou, Fulham bez Rodáka remizoval

Riyad Mahrez a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiRiyad Mahrez a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP - Jon Super

LONDÝN - Futbalisti Manchestru City potvrdili post lídra anglickej Premier League. V stredajšej dohrávke 16. kola triumfovali na ihrisku Evertonu 3:1 a dosiahli už 12. ligové víťazstvo za sebou a sedemnáste vo všetkých súťažiach. Na čele tabuľky majú náskok 10 bodov na mestského rivala United a Leicester.

City poslal do vedenia Phil Foden v 32. minúte, keď sa dostal k odrazenej lopte a zvnútra šestnástky skóroval. O päť minút neskôr Everton vyrovnal, aj s prispením žrde a obrancu súpera sa presadil Richarlison. Prevahu hostí korunoval v 63. minúte Riyad Mahrez gólovou strelou z hranice pokutového územia k pravej žrdi bránky súpera a zisk troch bodov potvrdil Bernardo Silva v 77. minúte.

Bernardo Silva (20) a Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Jon Super

Hráči Burnley remizovali v dohrávke 17. kola s FC Fulham 1:1. Hostí dostal do vedenia v 49. minúte po rohu Nigérijčan Ola Aina, ktorý mal aj šťastie, keď sa lopta do siete odrazila od jeho brucha. Burnley vyrovnalo o tri minúty, rýchly brejk zakončil Ashley Barnes. V drese hostí sedel na lavičke náhradníkov slovenský reprezentačný brankár Marek Rodák. Burnley patrí v tabuľke 15. miesto, na osemnásty Fulham má osembodový náskok.