Ani Ronaldo neodvrátil nečakanú prehru Juventusu: Neviem vysvetliť, prečo sme podali taký výkon

Cristiano Ronaldo a Sergio OliveiraCristiano Ronaldo a Sergio Oliveira Zdroj: SITA/AP - Luis Vieira

PORTO - Nechýbalo veľa a futbalisti FC Porto sa mohli cítiť jednou nohou vo štvrťfinále Ligy majstrov. V stredajšom prvom zápase osemfinále viedli nad Juventusom Turín 2:0, no taliansky šampión v závere stretnutia skorigoval a vďaka pravidlu o góle na ihrisku súpera si pred domácou odvetou výrazne zvýšil svoju šancu na postup.

Juventus vstúpil do zápasu katastrofálne. Už v 2. minúte využil hrubú chybu hostí iránsky útočník Mehdi Taremi. Brankár "Juve" Wojciech Szczesny si vymenil loptu s obrancom Rodrigom Bentancurom, ten mu ju však vrátil laxne a Taremi v sklze ich nedorozumenie potrestal. "V tej minúte sa zmenili všetky naše plány. Keď inkasujete takýmto spôsobom, otrasie to vaším sebavedomím," povedal podľa agentúry AP tréner Juventusu Andrea Pirlo. Vývoj zápasu mu dal za pravdu, pretože Porto v ďalších minútach nepustilo súpera do žiadnej vyloženej príležitosti. Bezradnosť Turínčanov dokumentuje fakt, že prvý pokus na bránu domácich si pripísali až v 40. minúte.

Druhý polčas začali domáci ešte lepšie ako prvý a už po dvadsiatich sekundách viedli 2:0, keď sa presadil Moussa Marega. Ani druhý inkasovaný gól však Juventus nenabudil. S výnimkou tečovanej strely Dejana Kulusevského sa nedostal do vyloženej šance, naopak, "draci" neustále hrozili a najmä nepremenená šanca Sergia Oliveiru ich môže v konečnom zúčtovaní mrzieť. "Dobre fungovalo naše napádanie, hráči perfektne plnili taktické plány. Vždy sme hrali organizovane. Mohli sme pokojne vyhrať aj 3:0. Nezaslúžili sme si inkasovať, takže zostala trochu trpká pachuť, v každom prípade sme podali výborný výkon a dosiahli skvelé víťazstvo, za ktoré chlapcom gratulujem," povedal pre web UEFA tréner Porta Sergio Conceicao.

Cristiano Ronaldo a v Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Luis Vieira

Jeho zverenci môžu v odvete stavať na skvelej defenzíve. Tá dokázala vygumovať aj Cristiana Ronalda, ktorý bol prakticky neviditeľný. K dokonalosti chýbal kúsok, radosť z čistého konta pokazil Porťanom Federico Chiesa, ktorý v 82. minúte dosiahol z pohľadu Juventusu kľúčový gól. "Nehrali sme dobre. Neviem vysvetliť, prečo sme podali taký výkon, ale aspoň sme strelili gól a to nám dáva nádej do odvety," povedal Chiesa. Druhý zápas je naplánovaný na 9. marca.

Viac o téme: Juventus Turín FC Porto Liga majstrov