Futbalisti Atlética Madrid opäť stratili a komplikujú si cestu za titulom: Čelili sme ťažkému súperovi

Hráči Atlética MadridHráči Atlética Madrid Zdroj: Profimedia

MADRID - Futbalisti Levante potrápili v španielskej La Lige ďalšieho ašpiranta na titul. Po januárovom víťazstve 2:1 na pôde Realu Madrid obrali v dohrávke 2. kola o body aj lídra súťaže Atlético Madrid. S remízou 1:1 bol po infarktovom závere napokon spokojný aj tréner hostí Diego Simeone.

"Čelili sme ťažkému súperovi, ktorý navyše nerobil chyby. Výrazne sa zlepšil v defenzíve, bol dobre organizovaný a po zisku lopty hral naozaj účelne," povedal Simeone pre klubový web. Jeho slová sa potvrdili v 17. minúte, keď v obložení šiestich hráčov Atletica dokázala zakombinovať dvojica Jorge de Frutos – Enis Bardhi. Prvý menovaný potiahol loptu stredom ihriska a po 30-metrovom šprinte ju prestrčil do pokutového územia na rozbehnutého Albánca. Ten si prvým dotykom pripravil loptu na ľavačku a druhým obstrelil vybiehajúceho Jana Oblaka. De Frutos, ktorý prišiel v auguste z Realu Madrid, si pripísal už siedmu asistenciu v tejto sezóne a v tejto štatistike je dokonca lídrom La Ligy. Rovnaký počet prihrávok má na svojom konte aj stredopoliar Atlética Marco Llorente, ktorý o pol hodinu neskôr vyrovnal na 1:1. Po zmene strán mohol hostí dokonca poslať do vedenia Angel Correa. Argentínčan dobre sledoval trajektóriu vyrazenej strely Luisa Suareza, no v rozhodujúcom momente poslal loptu vysoko nad brvno.

Atléticu sa podarilo rozvlniť sieť v 85. minúte, no gól Saula Nigueza neplatil pre ofsajd. "Mali sme jednu-dve obrovské šance, no nakoniec sme mohli i prehrať," poznamenal Simeone, ktorý narážal na situáciu z 89. minúty. Na vysoký center z pravej strany si v pokutovom území počkal nikým nekrytý Carlos Clerc, ktorý vnútrajškom poslal loptu k ľavej žrdi. Oblak však dokázal, prečo patrí k brankárskej špičke a zachránil svojmu tímu bod.

Luis Suárez sa proti Galéria fotiek (2) Zdroj: profimedia.sk

Španielské médiá začali po zakopnutí špekulovať, či nie sú hráči Atlética nervózni z ich pozície na čele tabuľky. "To si naozaj nemyslím. Práve v takejto situácii by z nás mala nervozita opadnúť," tvrdí Simeone. Faktom však zostáva, že jeho zverenci inkasovali v uplynulých šiestich zápasoch až osem gólov. V úvodných 16 kolách ich pritom bolo o dva menej. Napriek tomu však zostávajú na čele tabuľky so šesťbodovým náskokom pred Realom Madrid a navyše zápasom k dobru. "Nepozeráme sa na body. Ak ide o to, dnes sme jeden získali. Samozrejme s tým nemôžeme byť spokojní. Pôjdeme od zápasu k zápasu a potom uvidíme, či sme urobili dosť," dodal Simeone. Levante je na priebežnej 11. priečke so sedembodovým vankúšom nad zónou zostupu.

Viac o téme: Atlético Madrid Diego Simeone La Liga