Kružliak spoznal trest od komisie rozhodcov SFZ: Do Fortuna ligy sa tak skoro nevráti

Ivan Kružliak
Ivan Kružliak

BRATISLAVA - Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu (KR SFZ) rozhodla na svojom zasadnutí o treste pre Ivana Kružliaka, ktorý až do konca sezóny nebude viesť zápasy Fortuna ligy.

Za pochybenia v nedeľnom stretnutí 19. kola Fortuna ligy medzi AS Trenčín a FC DAC 1904 Dunajská Streda udelila arbitrovi s licenciou FIFA šesťzápasový dištanc a do konca sezóny ho preradila do druhej najvyššej súťaže. Pre RTVS to potvrdil predseda KR SFZ Marián Ružbarský, informáciu o treste priniesla facebooková stránka Šport v RTVS.

KRUŽLIAKA PRERADILI DO 2.LIGY Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu rozhodla na svojom stradajšom zasadnutí o...

Uverejnil používateľ Šport v RTVS Štvrtok 18. februára 2021

Kružliak nesprávne nariadil pokutový kop v prospech Dunajskej Stredy v nadstavenom čase inriminovaného stretnutia. Penaltu premenil hosťujúci Eric Ramirez a duel sa skončil nerozhodne 3:3. "Šesťkrát nebude nominovaný na žiadny zápas našej najvyššej súťaže a bude preradený do II. ligy, v ktorej bude pôsobiť do konca jarnej časti aktuálneho súťažného ročníka. Do najvyššej súťaže sa bude môcť vrátiť v budúcej sezóne, ak potvrdí svoju výkonnosť. Podobné tresty za svoje chyby dostali už v minulosti aj rozhodcovia Smolák a Očenáš," uviedol Ružbarský pre portál futbalsfz.sk.

Kružliaka nominovala Európska futbalová únia (UEFA) za hlavného rozhodcu štvrtkového úvodného zápasu 16-finále Európskej ligy medzi OSC Lille a Ajaxom Amsterdam. Jeho trest na Slovensku nemá vplyv na to, či bude môcť v aktuálnom ročníku rozhodovať zápasy na medzinárodnej scéne. "To už záleží na UEFA. V týchto záležitostiach je UEFA autonómna,“ vysvetlil Ružbarský.


Tagy: Slovensko Ivan Kružliak KR SFZ

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Erika Ďurčová

DISKUSIA