VIDEO Manchester United deklasoval Real Sociedad, Slavia si vylámala zuby na Schmeichelovi

Alex Remiro a Marcus RashfordAlex Remiro a Marcus Rashford Zdroj: SITA/AP - Marco Alpozzi

BRATISLAVA - Futbalisti pražskej Slavie remizovali v úvodnom zápase 16-finále Európskej ligy 2020/2021 s Leicesterom City 0:0. Hráči úradujúceho českého šampióna si vypracovali viac streleckých príležitostí, ale dánskeho brankára Kaspera Schmeichela nedokázali prekonať. Od 30. minúty hral za Slaviu slovenský stredopoliar Jakub Hromada, ktorý vystriedal zraneného Tomáša Holeša.

Vzhľadom na cestovné obmedzenia v snahe zastaviť šírenie nových variantov koronavírusu sa stretnutia Real Sociedad - Manchester United a AC Wolfsberger - Tottenham Hotspur nehrali v Španielsku, resp. v Rakúsku. Reštrikcie sa dotkli celkovo šiestich zo siedmich anglických účastníkov európskych súťaží, jedine Leicester City sa predstavil v EL podľa plánu na pôde Slavie Praha.

Tottenham v budapeštianskej Aréne Ferenca Puskása rozhodol o triumfe 4:1 už v prvom polčase, keď sa do streleckej listiny postupne zapísali Son Heung-Min, Gareth Bale a Lucas Moura. United tiež využili skutočnosť, že ich baskický súper nemohol nastúpiť v známom prostredí, z náhradného dejiska Turína si "červení diabli" odviezli hladkú výhru 4:0. Dvoma gólmi sa v ich drese zaskvel Bruno Fernandes.

Hráči Bayeru Leverkusen v prvom polčase súboja na ihrisku Young Boys Bern totálne "vybuchli". Bundesligista prehrával už 0:3, napokon sa však dokázal pozviechať a zo Švajčiarska si odviezol prijateľnú prehru 3:4.

Odvety 16-finále sú na programe na budúci týždeň, žreb osemfinále sa uskutoční v piatok 26. februára.

Dynamo Kyjev - Club Bruggy 1:1 (0:0)
Góly: 62. Bujalskij - 67. Mechele

Olympiakos Pireus - PSV Eindhoven 4:2 (3:2)
Góly: 9. Buchalakis, 37. M'Vila, 45.+2 El Arabi, 83. Masuras - 14. a 40. Zahavi

Young Boys Bern - Bayer Leverkusen 4:3 (3:0)
Góly: 19. a 89. Siebatcheu, 3. Fassnacht, 44. Meschack - 49. a 52. Schick, 68. Diaby

FK Krasnodar - Dinamo Záhreb 2:3 (1:1)
Góly: 28. Berg, 69. Claesson - 15. a 54. Petkovič, 75. Atiemwen

SC Braga - AS Rím 0:2 (0:1)
Góly: 5. Džeko, 87. Mayoral, ČK: 54. Esgaio (Braga)

Slavia Praha - Leicester City 0:0
/J. Hromada (Slavia) nastúpil v 30. minúte/

CZ Belehrad - AC Miláno 2:2 (0:1)
Góly: 52. Kanga (z 11 m), 90.+3 Pankov - 42. Pankov (vlastný), 61. Hernandez (z 11 m), ČK: 77. Rodič (CZ Belehrad)

Real Sociedad - Manchester United 0:4 (0:1) - hralo sa v Turíne
Góly: 27. a 57. Fernandes, 65. Rashford, 90. James

Wolfsberger AC - Tottenham Hotspur 1:4 (0:3) - hralo sa v Budapešti
Góly: 55. Liendl (z 11 m) - 13. Heung-Min, 28. Bale, 34. Lucas, 88. Carlos Vinicius

Viac o téme: Manchester United SK Slavia Praha Real Sociedad San Sebastián Leicester City FC