VIDEO Lobotka v Európskej lige nastúpil v Španielsku v základnej zostave, Arsenal musel doťahovať

Stanislav Lobotka a Yangel HerreraStanislav Lobotka a Yangel Herrera Zdroj: SITA/AP - Jose Breton

BRATISLAVA - Futbalisti SSC Neapol v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom prehrali v úvodnom zápase 16-finále Európskej ligy 2020/2021 na pôde španielskej Granady 0:2. Taliansky tím nezachytil vstup do stretnutia, v 21. minúte prehrával dvojgólovým rozdielom. Ďalší gól už nepadol, Lobotka hral do 64. minúty.

Solídny výsledok do odvety uhral ďalší nemecký tím Hoffenheim, s Molde remizoval v náhradnom dejisku v Španielsku 3:3 aj vďaka dvom gólom Munasa Dabbura. Izraelský útočník mohol po zmene strán zavŕšiť hetrik, v prvom prípade mu prekazil radosť VAR a neskôr nepremenil jedenástku.

Aj v šlágri na Olympijskom štadióne v Ríme sa medzi Benficou Lisabon a Arsenalom Londýn (1:1) zrodil nerozhodný výsledok, keď na gól kapitána portugalského tímu Pizziho z jedenástky odpovedal zakrátko Bukayo Saka.

Granit Xhaka a jeho Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Andrew Medichini

Zápas OSC Lille - Ajax Amsterdam (1:2) viedol slovenský rozhodca Ivan Kružliak, holandský zástupca otočil skóre dvoma gólmi v závere stretnutia.

Odvety 16-finále sú na programe na budúci týždeň, žreb osemfinále sa uskutoční v piatok 26. februára.

OSC Lille - Ajax Amsterdam 1:2 (0:0)
Góly: 72. Weah - 87. Tadič (z 11 m), 89. Brobbey. Rozhodoval: I. Kružliak (SR)

Maccabi Tel Aviv - Šachtar Doneck 0:2 (0:1)
Góly: 31. Alan Patrick, 90.+3 Tete

FC Granada - SSC Neapol 2:0 (2:0)
Góly: 19. Herrera, 21. Kenedy
/S. Lobotka (Neapol) hral do 64. minúty/

Molde FK - TSG 1899 Hoffenheim 3:3 (1:3) - hralo sa vo Villarreale
Góly: 41. Ellingsen, 70. Ulland-Andersen, 74. Fofana - 8. a 28. Dabbur, 45.+3 Baumgartner

RB Salzburg - Villarreal CF 0:2 (0:1)
Góly: 41. Alcacer, 71. Nino

Royal Antverpy - Glasgow Rangers 3:4 (2:1)
Góly: 45. Avenatti, 45.+8 Refaelov (z 11 m), 66. Hongla - 59. a 90. Barišič (oba z 11 m), 38. Aribo, 83. Kent, ČK: 89. Seck (Antverpy)

Benfica Lisabon - Arsenal Londýn 1:1 (0:0) - hralo sa v Ríme
Góly: 55. Pizzi (z 11 m) - 57. Saka

Viac o téme: SSC Neapol Arsenal Londýn Stanislav Lobotka Benfica Lisabon Granada