Českí hokejisti pozitívni na koronavírus: Nákazu potvrdili po turnaji vo Švédsku

Český brankár Patrik Bartošák
Český brankár Patrik Bartošák

PRAHA - Dvojica českých hokejových reprezentantov mala po Švédskych hrách pozitívne testy na koronavírus. Mená nezverejnili, ale ide o hráčov, ktorí pôsobia vo Fínsku. Všetci išli do karantény, informoval portál idnes.cz.

V českej nominácii boli z fínskej ligy brankári Dominik Hrachovina a Patrik Bartošák, obrancovia Michal Moravčík, Lukáš Klok, Jakub Galvas a Libor Šulák a útočníci Jiří Smejkal a Radek Koblížek. "Testy, ktoré sa uskutočnili v priebehu tohto týždňa, preukázali výskyt koronavírusu u dvoch hráčov, ktorí sa v dňoch 8. - 14. februára zúčastnili na Beijer Hockey Games v Malmö," informoval hovorca českého zväzu Zdeňek Zikmund.

O výskyte nákazy informovali český zväz v priebehu týždňa fínske úrady, ktoré zaznamenali pozitívne výsledky testov medzi účastníkmi z Fínska. V súlade so štandardným postupom kontaktovali príslušné hygienické stanice v Českej republike, Rusku a Švédsku.

Českí legionári z fínskej ligy sa totiž z dejiska turnaja presúvali do Fínska s tamojšou výpravou. Ako vyšlo najavo, jeden z jej členov mal pozitívny test. Ani fínsky zväz nespresnil, či sa jednalo o hráča, trénera, alebo iného člena realizačného tímu. Nie je potvrdené ani to, či sa hokejisti nakazili počas zápasu, alebo pri zmienenom lete.


Tagy: Česko koronavírus Beijer Hockey Games

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Anders Bjuro

DISKUSIA