Ivona Fialková o príčine ďalšieho neúspechu: Sama sa musím dať do poriadku, ale na druhej strane...

Ivona FialkováIvona Fialková Zdroj: TASR/Michal Svítok

POKLJUKA - Nórske biatlonistky si vybojovali zlato v sobotňajších štafetách na 52. majstrovstvách sveta v slovinskej Pokljuke. Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Ida Lienová a Marte Olsbuová Röiselandová zvládli náročné preteky za 1:10:39,0 min. Na druhom mieste skončilo Nemecko a tretia bola Ukrajina, zopakovalo sa tak medailové poradie z vlaňajška.

Slovenky Ivonu a Paulínu Fialkové, Henrietu Horvátovú a Veroniku Machyniakovú stiahli z trate na poslednom úseku a klasifikovali ich na 21. mieste.

Slovensko nasadilo na úvodné dva úseky sestry Fialkové, ktoré mali odovzdať štafetu na čo najlepšej pozícii svojim menej skúseným partnerkám. No nepodarilo sa to. Ivona Fialková síce zvládla ležku bez problémov, no na stojke išla na dva trestné okruhy a prepadla sa z okolia prvej desiatky na 20. miesto. Jej sestra Paulína štyrikrát dobíjala, po stojke však aj ona musela na trestný okruh a odovzdala znova na 20. mieste, no už so stratou 3:14 minúty. Henrieta Horvátová tak mala pred sebou náročnú premiéru na MS, trikrát dobíjala a Veroniku Machyniakovú poslala na trať na 20. mieste. Tá sa snažila prísť až do cieľa, ležku ešte stihla, no stojku už nie, keď ju dobehla Olsbuová Röiselandová.

Slovenky tak v prebiehajúcej sezóne zvládli až do cieľa iba jednu z piatich štafiet, v ktorých štartovali. Podarilo sa im to len v Hochfilzene, kde obsadili 17. miesto.

"Ťažko sa mi hľadajú slová, v prvom rade musím povedať, že moja psychika nie je taká odolná ako v minulých sezónach. Minulý rok nebola ani jedna štafeta, kde som išla na trestné kolo a teraz veľké problémy. Musím sa dať sama do poriadku po tomto roku. No na druhej strane mi v 2. kole skočila Francúzka na palicu a zlomila ju tesne pred strmým kopcom a na trati nebol nikto z našich ľudí, kto by mi podal náhradnú. Prvý kopec som tak išla bez palíc, aj iné pretekárky by potom mali problémy na stojke," uviedla pre RTVS Ivona Fialková.

"Od začiatku som sa snažila dobehnúť to, čo Ivka stratila. Asi som išla príliš rýchlo a stojka nevyšla," povedala Paulína Fialková.

Viac o téme: Slovensko Biatlon Štafeta Paulína Fialková Ivona Fialková MS v Pokljuke