VIDEO Real využil senzačné domáce zlyhanie Atlética: Madridské kluby už delia len tri body

Luis Suárez a v pozadí gólové oslavy futbalistov LevanteLuis Suárez a v pozadí gólové oslavy futbalistov Levante Zdroj: SITA/AP - Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Atlética Madrid prekvapujúco prehrali v sobotňajšom domácom zápase 24. kola španielskej La Ligy s Levante 0:2. O prehre lídra súťaže rozhodli gólmi hosťujúci Jose Morales v 30. minúte, resp. Jorge de Frutos v 90.+5 minúte.

Atlético zaznamenalo v La Lige len druhú prehru v sezóne. Presný zásah de Frutosa sa zrodil pri vabanku Atlética do prázdnej brány. "Los Colchoneros" nezískali ani bod po 11 dueloch. V sezóne nestačili iba na Real Madrid na jeho ihrisku 12. decembra v zápase 13. kola.

Pred "bielym baletom" majú náskok už len tri body, keďže obhajca zvíťazil vo večernom súboji na ihrisku Realu Valladolid 1:0. Real však má o jeden odohratý zápas viac. O víťazstve zverencov trénera Zinedina Zidana rozhodol v 65. minúte brazílsky stredopoliar Casemiro.

V dôležitom záchranárskom súboji uspelo v sobotu doma Elche, ktoré zdolalo Eibar 1:0. Nováčik súťaže tak spoznal pocit víťazstva po 16 dueloch. Predtým získal tri body ešte 23. októbra v 7. kole proti Valencii. Jediný gól duelu dal v 33. min po rohovom kope Daniel Calvo.

Daniel Calvo a jeho Galéria fotiek (7) Zdroj: profimedia.sk

FC Valencia rozhodla proti Celte Vigo o zisku troch bodov až dvoma gólmi v nadstavenom čase druhého polčasu. Presilovku dokázali zužitkovať presnými zásahmi Manu Vallejo a Kevin Gameiro. Celta prehrala po štyroch dueloch.

Real Valladolid - Real Madrid 0:1 (0:0)
​Gól: 65. Casemiro

FC Valencia - Celta Vigo 2:0 (0:0)
Góly: 90.+4. Vallejo, 90.+8. Gameiro, ČK: 64. Blanco (Vigo)

Atlético Madrid - UD Levante 0:2 (0:1)
Góly: 30. Morales, 90.+5. De Frutos

Elche CF - SD Eibar 1:0 (1:0)
Gól: 33. Calvo