VIDEO Kružliak po zlyhaní vo Fortuna lige s veľkým omylom aj v Európskej lige: Toto nie je bazén!

Ivan KružliakIvan Kružliak Zdroj: SITA/AP - Michel Spingler

BRATISLAVA - Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu (KR SFZ) rozhodla na svojom zasadnutí o treste pre Ivana Kružliaka, ktorý až do konca sezóny nebude viesť zápasy Fortuna ligy.

Za pochybenia v nedeľnom stretnutí 19. kola Fortuna ligy medzi AS Trenčín a FC DAC 1904 Dunajská Streda udelila arbitrovi s licenciou FIFA šesťzápasový dištanc a do konca sezóny ho preradila do druhej najvyššej súťaže. Pre RTVS to potvrdil predseda KR SFZ Marián Ružbarský, informáciu o treste priniesla facebooková stránka Šport v RTVS.

Kružliak nesprávne nariadil pokutový kop v prospech Dunajskej Stredy v nadstavenom čase inriminovaného stretnutia. Penaltu premenil hosťujúci Eric Ramirez a duel sa skončil nerozhodne 3:3. "Šesťkrát nebude nominovaný na žiadny zápas našej najvyššej súťaže a bude preradený do II. ligy, v ktorej bude pôsobiť do konca jarnej časti aktuálneho súťažného ročníka. Do najvyššej súťaže sa bude môcť vrátiť v budúcej sezóne, ak potvrdí svoju výkonnosť. Podobné tresty za svoje chyby dostali už v minulosti aj rozhodcovia Smolák a Očenáš," uviedol Ružbarský pre portál futbalsfz.sk.

Nesprávne odpískaná penalta v čase 6:48

Kružliaka, ktorý si pochybenie neskôr aj sám priznal, nominovala Európska futbalová únia (UEFA) za hlavného rozhodcu štvrtkového úvodného zápasu 16-finále Európskej ligy medzi OSC Lille a Ajaxom Amsterdam. Jeho trest na Slovensku nemá vplyv na to, či bude môcť v aktuálnom ročníku rozhodovať zápasy na medzinárodnej scéne. "To už záleží na UEFA. V týchto záležitostiach je UEFA autonómna,“ vysvetlil Ružbarský.

Slovenský arbiter ale aj v spomínanom súboji odpískal poriadne diskutabilný pokutový kop, ktorý výrazne ovplyvnil priebeh 16-finálového duelu a zrejme bude ešte viackrát prešetrovaný. Za nedovolený zákrok posúdil Kružliak v závere súboj Renata Sanchesa s Nicolásom Tagliafikom, ktorý ale vyzeral len na prepadnutie hráča a nič čo by sa malo pískať. Ajax vďaka premenenej penalte vyrovnal a do konca zápasu ešte otočil duel vo svoj prospech (2:1), takže šlo o kľúčový moment stretnutia. 

"Toto nie je bazén!" kričal na Tagliafika aj Kružliaka skúsený domáci kapitán José Fonte a jasne dával najavo, že išlo o filmovanie. Rovnakého názoru bol aj VAR rozhodca Marc Fritz, ktorý Slováka vyzval k preskúmaniu situácie na monitore. Aj keď Kružliak VAR využil, svoje rozhodnutie už nezmenil a opäť tak výrazne ovplyvnil zápas. 

Viac o téme: OSC Lille Ivan Kružliak AFC Ajax Amsterdam
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA/AP - Michel Spingler; VIDEO: RTVS, huste.tv
  • Zdroj: TASR, športky, RTVS

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy