Jan Šťastný skončil na lavičke HC Košice! Oceliarov povedie Marcel Šimurda

Na snímke lavička Košíc, v pozadí bývalý tréner Jan Šťastný
Na snímke lavička Košíc, v pozadí bývalý tréner Jan Šťastný

KOŠICE - Hlavný tréner a športový manažér Jan Šťastný skončil v HC Košice. V zostávajúcom priebehu sezóny hokejovej Tipos extraligy povedie tím doterajší asistent Marcel Šimurda.

"Potrebovali sme dať hráčom impulz pred zostávajúcimi zápasmi základnej časti. Je potrebné, aby zbierali body a aby sa dostali na priečky garantujúce play off," uviedol výkonný riaditeľ HC Košice Miloslav Klíma. Trénerský tím rozšíril Tomáš Kochan, ktorý sa do A-mužstva presunul z košickej mládeže. "Pracujeme aj na ďalšom posilnení trénerského štábu," povedal Klíma.

Šťastný prišiel do Košíc pred sezónou 2019/20, v klube pôsobil ako športový manažér. Pred ročníkom 2020/21 sa ujal aj trénerského kormidla. Košický tím je po 40 odohraných zápasoch na 8. mieste tabuľky a na šiestu priečku garantujúcu priamu účasť play off stráca osem bodov.

"Pozícia športového riaditeľa momentálne nie je až taká dôležitá, keďže sa už skončilo prestupové obdobie. Máme však rozpracované varianty na túto pozíciu aj vzhľadom na blížiacu sa storočnicu nášho klubu. Zatiaľ neobsadíme ani pozíciu šéftrénera mládeže, keďže mládežnícke súťaže sú stopnuté," prezradil Klíma.


Tagy: HC Košice Marcel Šimurda Jan Šťastný

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/František Iván

DISKUSIA