Z tenisového dôchodku na grandslamový trón: Ohlasy na neuveriteľný úspech Filipa Poláška

Filip Polášek a Ivan DodigFilip Polášek a Ivan Dodig Zdroj: SITA/AP/Andy Brownbill

MELBOURNE - Slovenský tenista Filip Polášek získal prvý grandslamový titul v kariére, keď po boku Chorváta Ivana Dodiga triumfoval na Australian Open. Vo finále štvorhry zdolali ako nasadené deviatky obhajcov trofeje Američana Rajeeva Rama s Britom Joeom Salisburym 6:3, 6:4. Polášek sa stal prvým slovenským mužským grandslamovým šampiónom v histórii.

Reakcie slovenských tenisových osobností na deblový triumf Filipa Poláška na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

Dominik Hrbatý, bývalý hráč a kapitán slovenského daviscupového tímu (zdroj TASR): "Filipov zápas som sledoval cez internet, lebo som práve vtedy cestoval. Dosiahol fantastický úspech. Je to najväčší úspech slovenského mužského tenisu v histórii. Zároveň je to neuveriteľné pokračovanie jeho príbehu od návratu k tenisu. Veľmi som to Filipovi želal a som šťastný, že to dokázal. Dúfam, že to nie je posledný grandslamový turnaj, ktorý vyhral a že prídu ešte ďalšie tituly."

Karol Kučera, bývalý hráč, splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport (zdroj Facebook): "Obrovská gratulácia Filipovi Poláškovi a Ivanovi Dodigovi k výnimočnému úspechu - grandslamovému titulu na Australian Open. Zároveň im prajem do tejto fantasticky rozbehnutej sezóny ďalšie úspechy."

Tibor Macko, prezident Slovenského tenisového zväzu (zdroj stz.sk): "Víťazstvo na grandslame je fantastický úspech. Blahoželám Filipovi k vynikajúcej hre a prajem mu, aby tento úspech zúročil aj na ďalších turnajoch veľkej štvorky a dosiahol ďalšie prenikavé výsledky."

Igor Moška, generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (zdroj stz.sk): "Gratulujem Filipovi k skvelému grandslamovému víťazstvu! Je to historický úspech Filipa Poláška i celého slovenského tenisu."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 16
Viac o téme: Filip Polášek Dominik Hrbatý Igor Moška Karol Kučera Tibor Macko Ivan Dodig Australian Open 2021
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Andy Brownbill
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články